Іванов Андрій Юрійович
Іванов Андрій Юрійович | |
---|---|
Командир батальйону безпілотних систем «Злі Сапсани» 30-ї окремої механізованої бригади імені князя Костянтина Острозького. Лейтенант ЗСУ, позивний «Прокурор» | |
Біографія
Андрій Юрійович Іванов народився 12 грудня 1984 року в м. Запоріжжя.
Освіта
- 1990-1999: Середня школа №88 м. Запоріжжя;
- 1999-2003: Запорізький будівельний технікум, спеціальність «Обслуговування та ремонт автомобілів і двигунів»;
- 2012-2014: Харківська юридична академія ім. Ярослава Мудрого, суддівсько-прокурорський факультет;
- 2017-2021: Київський інститут бізнесу та технологій, отримав диплом магістра за спеціальністю «магістр економіки, головний економіст, менеджер з адміністративної діяльності, консультант з економічних питань»;
- 2023-2024: Інститут журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка. Захистив магістерську роботу і отримав диплом з відзнакою за спеціальністю «туристична журналістика».
Трудова діяльність
- 2003: ЗАТ «Запоріжкокс», технік-механік;
- 2003-2005: строкова служба в армії, в/ч А-1305, старший водій пожежної обслуги в/ч А-1305;
- 2005-2006: ЗАТ «Запоріжкокс», водій;
- 2006-2014: приватний підприємець. Сфери діяльності – вантажні перевезення, торгівля деревиною, будівництво.
- 2014-2015: служба в ЗСУ, другий механізований батальйон, 30 ОМБР;
- 2015-2019: приватний підприємець, займався будівельним бізнесом;
- 2019: заснував підприємство «Гермес В», що працює у сфері будівництва;
- 2020-2022: займався ресторанним бізнесом.
Військова служба
У 2014 році добровільно мобілізувався до лав ЗСУ. Проходив службу на посаді командира відділення, командира бойової машини БМП-2 в складі другого механізованого батальйону, 30 ОМБР. Виконував обов'язки заступника командира механізованого взводу. Брав участь у боях за Дебальцеве. Там отримав важку травму, яка в подальшому призвела до встановлення групи інвалідності. Демобілізувався у вересні 2015 року.
В перший день повномасштабного вторгнення, 24 лютого 2022 року, знову добровільно мобілізувався до лав ЗСУ. Потрапив до 30-ї Новоград-Волинської бригади на посаду головного сержанта 3-ї роти 1-го стрілецького батальйону. Згодом був переведений в розвідку командиром відділення. Воював на східному напрямку, зокрема в районі Миронівки, Курдюмівки, Азарянівки та приймав участь в бойових діях на території Харківської області.
В травні 2023 року був допущений до виконання обов’язків командира взводу ударних безпілотних авіаційних комплексів, а в вересні, після проходження відповідних курсів, призначений на посаду командира взводу. В грудні того ж року зайняв посаду командира роти ударних безпілотних авіаційних комплексів, яка в квітні 2024-го була реформована і збільшена до батальйону.
У травні 2024 року призначений на посаду заступника командира батальйону безпілотних систем 30-ї Новоград-Волинської бригади, а вже у жовтні того ж року – на посаду командира батальйону.
У грудні 2023 року отримав первинне офіцерське звання молодший лейтенант.
У грудні 2024 року отримав звання лейтенант.
Позивний «Прокурор» отримав у 2014 році через навчання на суддівсько-прокурорському факультеті Харківської юридичної академії, хоча жодного дня прокурором не працював.
«Злі сапсани»
Назву свого батальйону «Злі сапсани» Андрій Іванов придумав особисто.
«Назва відображає той комплексний підхід, який я бачив для застосування сил та засобів батальйону. Сапсан – хижий птах, один з найшвидших на планеті, але при цьому точний на полюванні. Бути дуже швидким і дуже точним – це основні характеристики нашої роботи», – пояснює він.
В умовах постійної бойової роботи «Злі сапсани» змогли реалізувати кілька важливих проєктів: радіоінженерну лабораторію, вибухову майстерню, а також проєкт індивідуального харчування бійців.
Три ключові з них:
- Радіоінженерна лабораторія
Обслуговує техніку не лише «Злих сапсанів», а й інших дружніх підрозділів, а також ділиться з ними інформацією стосовно власних напрацювань. На «інженерці» працюють 12 фахівців, причому 60% з них отримали травми чи поранення під час бойових дій і мають статус «обмежено придатних». Таким чином цих військовослужбовців вдалося мотивувати і зробити повноцінними членами команди.
- Вибухова лабораторія
Була створена для того, щоб розвантажити операторів дронів від нехарактерної для них роботи. «Раніше ми самі набивали тротилом боєприпаси, самі налаштовували FPV-дрони прямо на позиціях. Я вирішив створити хлопцям умови для відпочинку, відновлення, самовдосконалення за рахунок виділення від них шматка роботи. І зараз вибухова лабораторія закриває дуже значний сегмент роботи», – пояснює Андрій Іванов. Очолює вибухову лабораторію мобілізований стоматолог з Бучі, позивний «Дантист».
- Проєкт індивідуального харчування
Андрій Іванов переконаний, що регулярне вживання вермішелі швидкого приготування та армійської тушонки негативно впливає на здоров’я бійців, а отже, послаблює боєздатність армії в цілому. Маючи досвід у ресторанному бізнесі та кулінарію як власне хобі, він розробив систему збалансованого харчування. Щоденно формується меню, в якому є по два варіанти сніданку, обіду та вечері. Кожен боєць обирає свій варіант у спеціальній групі в месенджері. Кухарі готують та фасують 600 порцій обідів і передають на позиції. Таким чином, навіть «на нулі» бійці мають змогу скуштувати такі страви як м’ясо по-французьки, зрази з капустою, деруни, рибні котлети, солянка, сирний суп та інші.
Громадська діяльність
У 2017 році очолив Спілку воїнів-учасників Антитерористичної операції Олевського району (Житомирська обл.). За підтримки або за участі Спілки було проведено, зокрема, наступні заходи:
- відкриття меморіального комплексу загиблим воїнам-учасникам АТО Олевського району;
- допомога родинам загиблих учасників АТО Олевщини;
- виділення земельних ділянок учасникам АТО;
- організація відпочинку дітей учасників АТО;
- проведення на умовах співфінансування з Олевською міською радою всеукраїнського турніру з вільної боротьби «Поліський килим», присвяченого воїнам-учасникам АТО;
- домовленість з рядом місцевих підприємців про додаткові знижки на товари для учасників АТО;
- волонтерська робота по зібранню та відправленню допомоги в зону проведення бойових дій;
- об’їзд місць поховання загиблих в Донецькій та Луганській областях;
- участь в організації святкового концерту, присвяченого Дню Збройних Сил України;
- за поданням та фінансовою участю Спілки нагородами та іншими видами відзнак було нагороджено 37 її членів.
В період з 2017 по 2019 роки був членом виконавчого комітету Олевської міської раді, радником міського голови Олевська.
Сім’я
Одружений вдруге. Донька від першого шлюбу, син від другого шлюбу.
Нагороди та відзнаки
Орден «За Мужність» III ступеня
Орден «За Мужність» II ступеня