Рєпкін, Олександр Олександрович
Рєпкін Олександр Олександрович |
---|
Президент енергетичної асоціації «Україська воднева рада» |
Олександр Репкін - Президент енергетичної асоціації «Українська воднева рада»
Біографія
Народився 28 липня 1980 року в Донецьку. У 1997 році закінчив школу №22 м. Донецька з відзнакою.
З 1997 по 2002 - курсант Національної академії СБУ за спеціальністю «правознавство», отримав кваліфікація юриста зі знанням англійської мови.
З 2002 по 2010 проходив службу в СБУ.
У 2011 році став директором ТОВ «ТР-консалтинг». Компанія займалася виробництвом металоконструкцій, металовиробів і паливних пелет.
З 2011 по 2012 працював юристом в ТОВ «Грін енерджі Токмак». Компанія спеціалізується на генеруванні електроенергії, будівництві та експлуатації сонячних електростанцій.
З 2012 рахується головою наглядової ради ТОВ «Грін енерджі Токмак» і співвласником компанії.
З 2015 по 2019 був депутатом політичної партії «Опозиційний блок», головою постійної комісії з питань будівництва, транспорту, зв'язку, паливно-енергетичного комплексу Запорізької обласної ради.
З лютого 2018 - президент енергетичної асоціації «Українська воднева рада».
З квітня 2020 року - радник міністра закордонних справ з питань розвитку водневої економіки.
З серпня 2020 року - голова експертної робочої групи з питань водневої енергетики в експертній раді Міністерства енергетики.
З червня 2021 - голова громадської ради Державної агенції з енергоефективності України.
Сім'я
Дружина - Віра Рєпкина.
Сини Микола (2008) і Родіон (2021).
Воднева енергетика
З 2018 року очолює «Українську водневу раду» і займається водневою трансформацією України.
У 2020 році спільно з Інститутом відновлюваної енергетики НАН України був розроблений атлас потенціалу відновлюваних джерел енергії регіонів України, презентація якого відбулася в Брюсселі на міжнародному форумі основних учасників водневої трансформації Європи.
Також в 2020 спільно з Hydrogen Europe розроблений план створення виробництва «зеленого» водню в Україні.
В 2021 році юридична фірма «Астерс», Українська вітроенергетична асоціація і «Українська воднева рада» за підтримки Інституту відновлюваної енергетики НАН України опублікували Білу Книгу «Офшорна вітроенергетика і «зелений водень»: відкриття нових кордонів енергетичної потужності України». У ній проаналізовано потенціал розвитку офшорної вітроенергетики в Україні, а також використання енергії вітру для виробництва «зеленого» водню.
Автор п'яти наукових статей з водневої енергетики. Аспірант кафедри вітроенергетики Інституту відновлюваної енергетики України.