Черняк, Владислав Валерійович
Черняк Владислав Валерійович | |
---|---|
Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області | |
Біографія
Народився 27 липня 1980 року. Представник судейської династії, безстроково призначений на посаду судді Луцького міськрайонного суду указом Президента України від 28.09.2017 року «Про призначення суддів».
Сім’я
Мати - Черняк Любов Олександрівна (07.02.1949 р.н.), з липня 1989 по грудень 2014 року працювала суддею Господарського суду Волинської області.
Дружина - Черняк (Хвалько) Оксана Володимирівна, секретар судового засідання відділу забезпечення діяльності судової палати з розгляду цивільних справ Апеляційного суду Волинської області.
Сестра - Кухлевська Мирослава Валеріївна, нотаріус.
Довідка: Однією з справ, що впродовж уже двох років розглядаються у Луцькому міськрайонному суді є позов Швейгера Олександра Петровича та Швейгер Марії Степанівни до нотаріуса Кухлевської М.В. та Першого відділу Державної виконавчої служби м.Луцька, котрі через систему СЕТАМ швиденько продали та переоформили на нового власника помешкання, вартість якого більш як у 10 раз перевищувала суму боргу. Якщо коротко по суті позову, то «13.12.2016 позивачам стало відомо, що належна їм на праві спільної сумісної власності квартира за адресою: м. Луцьк, вул. Коновальця, 1Б/3 була реалізована з прилюдних торгів, в рахунок погашення заборгованості за надані житлово-комунальні послуги, сума заборгованості за які становила близько 25000 грн. Про існування заборгованості та наявні виконавчі провадження позивачі належним чином повідомлені не були, що позбавило їх можливості оскаржити судові рішення або ж в добровільному порядку сплатити суму боргу.» Загалом відбулося 9 засідань суду, останнє 16.04.2018 року[1] проте схоже лише зараз колишнім власникам помешкання буде наданий доступ до коштів отриманих від реалізації квартири, адже до цього часу вони зберігались на депозитному рахунку виконавчої служби |
Оперативне досьє
Як і більшість молодих суддів Владислав Черняк змушений був деякий час набиратися досвіду помічником судді, але жодному суперпрофесійному представнику Феміди годі було мріяти, щоб ще до завершення випробувального 5 річного строку (указ В.Ющенка від 13.05.2009р.), перевестися з провінційного Горохівського районного суду до обласного центру.
Перевід відбувся у травні 2013 року (пік розквіту корупції за часів президенства Януковича). Сторонньому спостерігачу могло видатись, що Владиславу Черняку знову допомогла його мама Черняк Любов Олександрівна, котра з липня 1989 по грудень 2014 року працювала суддею Господарського суду Волинської області. Про її впливовість свідчить похвала голови апеляційного суду Волинської області на конференції суддів загальних судів області 26 лютого 2010 року «Ще одна подяка надійшла на адресу молодого судді Горохівського районного суду Черняка Владислава Валерійовича».
Враховуючи, що під час доповіді критичні зауваження звучали на адресу досвідчених суддів Пушкарчук та Ковтуненко[2], то відзнака молодого правника свідчила про значні перспективи кар’єрного росту. Але виявляється, що суддівська ротація була не стільки радісною, як вимушеною, щоб уникнути ще більших проблем.
Відповідь на раптовий перевід Владислава Черняка ймовірно захована у коротенькому повідомленні 06 червня 2016 року про чергове засідання Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, що мала дозволити відкриття дисциплінарної справи за зверненням гр.Стрільчука Я.Я. стосовно суддів Горохівського районного суду Волинської області Шмідта Сергія Анатолійовича, Адамчук Галини Миколаївни, судді Луцького міськрайонного суду Волинської області Черняка Владислава Валерійовича (за дії, вчинені на посаді судді Горохівського районного суду Волинської області). Також у 2012 році було звернення до ВККСУ від Подгурської Т.І. про притягнення до дисциплінарної відповідальності судді Горохівського районного суду Волинської області Черняка В.В.
Як можна помітити згодом у 2016-2017 році Черняка Владислава Валерійовича на деякий час було відсторонено від судочинства (офіційно це звучало як припинено повноваження, у зв’язку із закінченням п’ятирічного строку призначення судді вперше). Тому не дивно, що безстроково суддею з цивільних та адміністративних справ В.Черняка призначили лише з другого разу (перше подання на початку 2017 року відхилили).
Разом з тим більшість джерел інформації характеризує В.Черняка нейтрально, що враховуючи загальне негативне ставлення до суддівського корпусу змушує критично ставитись до таких оцінок.
Декларація про доходи
Черняк Владислав проживає в квартирі площею 70,8 кв.м., що була придбана у серпні 2014 року разом із гаражем у 20 кв.м. Оціночна вартість цього майна становила 430 700 грн та 43 200 грн. Під час стрімкої девальвації гривні Владислав Черняк виважено купує елітне житло, не турбуючись про спроможність виплати кредиту придбає дорогий кросовер «RENAULT DUSTER» (сума кредиту, взятого влітку 2013 року у ПАТ «Кредобанк», становила близько 180 тисяч гривень, при загальній вартості автомобіля у 192 000 гривень).[3]
Щодо припущень матеріальної допомоги молодому судді зі сторони матері, також не вдається знайти логічного пояснення, адже звільнилась вона наприкінці грудня 2014 року, тому не могла ще влітку отримати дійсно величезні виплати (200-300 тисяч, а дехто і 600 000 гривень). итрати.
Хоча після працевлаштування дружини Черняк (Хвалько) Оксани Володимирівни на посаду секретаря судового засідання відділу забезпечення діяльності судової палати з розгляду цивільних справ Апеляційного суду Волинської області, їх спільний офіційний річний дохід становить більше 330 тисяч, що цілком дозволяє виправдати задеклароване майно.