Януковичу дали втекти з України Аваков і Наливайченко – Кармазін

Материал из ДОСЬЕ
Перейти к навигации Перейти к поиску
Кармазин, Юрий Анатольевич
Кармазин, Юрий Анатольевич.jpg
Народный депутат Украины IV, VI созывов, председатель партии Защитников Отечества

Екс-президенту Віктору Януковичу і його соратникам дали втекти за межі України міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко і керівництво прикордонної служби. Таку заяву в ефірі радіо Голос Столиці зробив заслужений юрист України Юрій Кармазін.

Віктор Янукович звернувся до суду Європейського Союзу з вимогою скасувати санкції, накладені Брюсселем на нього і двох його синів. Також поряд з цим позовом до суду ЄС надійшли подібні звернення від інших колишніх українських політиків, проти яких Брюссель також ввів санкції через підозри в причетності до ескалації кризи в Україні. Серед них – колишній прем'єр-міністр України Микола Азаров і його син Олександр.

На думку заслуженого юриста України Юрія Кармазіна, подібні позови – прояв цинізму з боку родини Януковича. Таку заяву він зробив в ефірі радіостанції Голос Столиці.

Що ви можете сказати з приводу правових підстав для подання позову до суду Європейського Союзу? Чи є вони у Віктора Януковича і його синів?

- Мені здається, що це верх цинізму, верх безсовісності і втрачання бодай залишків людської гідності, які проявляють у даному випадку Янукович і його сімейство.

Наскільки тривалим і резонансним може бути судовий процес за позовом Януковича?

- Я думаю, що він буде довготривалий. Я прогнозую, що представники суду запросять їх, щоб вони надали дані щодо правомірності отримання коштів з бюджету. Я думаю, що Україні не треба чекати просто так, а треба в цей же суд направити документи з Генеральної прокуратури, через Міністерство юстиції в тому числі, СБУ – всі абсолютно структури мають направити документи, які мають у розпорядженні, щодо розслідування кримінальних справ по зловживанню, по розкраданню коштів і, насамперед, з бюджету.

Але нам треба зробити висновок з усього цього, і це буде довгий процес. Я думаю, що ніхто ніяких санкцій не скасує, я думаю, що закінчиться все ув’язненням цих людей і поверненням тих коштів. Крім того, ми не зробили іншого висновку. Януковичу і компанії дали втекти, і ми не розслідували, хто дав втекти. Я чітко заявляю, що їм дали втекти міністр внутрішніх справ Аваков, голова Служби безпеки Наливайченко і керівництво прикордонної служби.

Якщо будуть розглядатися ці справи, чи має Віктор Янукович бути присутнім у суді? Або ж і адвоката вистачить?

- Я думаю, що він не наважиться туди їхати.

До слова, раніше в ефірі радіо Голос Столиці політолог Євген Магда заявив, що Україна шукатиме не Януковича, а його мільярди. «Повернення грошей, які екс-президент міг вивезти з України, принесе більше користі, ніж боротьба за повернення самого Януковича на батьківщину», - заявив Магда.[1]

Источники