Інна Тютюн: различия между версиями
Colonel (обсуждение | вклад) |
Colonel (обсуждение | вклад) |
||
Строка 34: | Строка 34: | ||
У 1999 році Тютюн перейшла на роботу до «Брокбізнесбанк», де вона працювала протягом 13 років. Зокрема, у цьому банку фінансистка очолювала напрям роздрібного бізнесу та згодом Департамент індивідуального бізнесу. | У 1999 році Тютюн перейшла на роботу до «Брокбізнесбанк», де вона працювала протягом 13 років. Зокрема, у цьому банку фінансистка очолювала напрям роздрібного бізнесу та згодом Департамент індивідуального бізнесу. | ||
− | В 2012 році Інна Богданівна Тютюн <ref>[https://glavred.net/dossier/inna-tyutyun-10609829.html ТЮТЮН ІННА Членкиня правління Sense Bank Досьє Главред]</ref> почала працювати в Національному банку України, де її запросили стати заступницею директора Департаменту інформаційних технологій та платіжних систем. Групою під її керівництвом було розроблено нову редакцію Закону України про платіжні системи та проведено перехід з національної системи електронних платежів на міжнародні стандарти Visa та Mastercard. | + | В 2012 році Інна Богданівна Тютюн <ref>[https://glavred.net/dossier/inna-tyutyun-10609829.html ТЮТЮН ІННА. Членкиня правління Sense Bank. Досьє Главред]</ref> почала працювати в Національному банку України, де її запросили стати заступницею директора Департаменту інформаційних технологій та платіжних систем. Групою під її керівництвом було розроблено нову редакцію Закону України про платіжні системи та проведено перехід з національної системи електронних платежів на міжнародні стандарти Visa та Mastercard. |
Вставляем в текст видео https://www.facebook.com/watch/?v=1551982461497777 | Вставляем в текст видео https://www.facebook.com/watch/?v=1551982461497777 |
Версия 11:27, 4 ноября 2024
Тютюн Інна Богданівна |
---|
Українська фінансистка, членкиня правління Sense Bank |
Біографія
Тютюн Інна Богданівна народилася в Києві 19 жовтня 1977 року в родині економіста та юристки. З дитинства вона проявляла інтерес до точних наук. Після закінчення фізико-математичної середньої школи з відзнакою, у 1994 році Тютюн вступила до Київського національного економічного університету.
У 1998 році отримала диплом бакалавра за спеціальністю «Фінанси та кредит».
Протягом наступних двох років Інна Тютюн продовжувала навчання в КНЕУ, отримавши дипломи за спеціальностями «Фінансовий менеджмент» та «Банківська справа».
Пізніше вона також пройшла курс «Управління проєктами» у Києво-Могилянській академії та взяла участь в освітній програмі Європейської платіжної асоціації.
Крім того, Інна Тютюн активно отримувала освіту в провідних західних установах. Зокрема, вона успішно пройшла курс «Економіка перехідних періодів» у Віденському університеті в Австрії та курс «Відкритий банкінг» у Нідерландській фінтех асоціації. Також Тютюн Інна [1] має дипломи про проходження навчання від CISCО, IBM.
Виховує двох дітей, у вільний від роботи час захоплюється історією, проводить аматорські екскурсії та грає у шахи.
Кар'єра
Повноцінно працювати Інна Тютюн почала ще під час навчання в університеті з 1994 року. Робота в фінансових установах розпочалася у 1996. Першим місцем роботи в банківській сфері став банк «Синтез», де протягом трьох років вона обіймала різні посади – від роботи з клієнтами-фізичними особами до кредитування юридичних осіб.
У 1999 році Тютюн перейшла на роботу до «Брокбізнесбанк», де вона працювала протягом 13 років. Зокрема, у цьому банку фінансистка очолювала напрям роздрібного бізнесу та згодом Департамент індивідуального бізнесу.
В 2012 році Інна Богданівна Тютюн [2] почала працювати в Національному банку України, де її запросили стати заступницею директора Департаменту інформаційних технологій та платіжних систем. Групою під її керівництвом було розроблено нову редакцію Закону України про платіжні системи та проведено перехід з національної системи електронних платежів на міжнародні стандарти Visa та Mastercard.
Вставляем в текст видео https://www.facebook.com/watch/?v=1551982461497777
З 2015 по 2018 роки Тютюн Інна працювала в «Укргазбанк», спочатку як очільниця платіжного напрямку, а згодом як заступниця голови правління, опікуючись питаннями роздрібного бізнесу та ІТ.
У 2018-2021 роках співпрацювала з «Українською фінтех асоціацією», за цей час було реалізовано багато різних проєктів, а кількість учасників збільшилася до 100 компаній. Асоціація стала потужним гравцем на ринку інновацій та фінтеху.
З 2020 по 2022 роки Тютюн обіймала посаду digital advisor СЕО міжнародної групи компаній NEQSOL Holding, до якої в тому числі входить мобільний оператор Vodafone. Там вона займалася діджиталізацією бізнесу, побудовою екосистеми на платформі мобільного оператора.
Діяльність в Sense Bank
Влітку 2022 року Інна Тютюн перейшла на роботу до Sense Bank, де вона отримала посаду членкині правління, відповідальної за сфери ІТ та роздрібного бізнесу. Сталося це одразу після того, як держава націоналізувала банк «Сенс Банк», до цього пов'язаний з російським олігархом Михайлом Фрідманом. Водночас СБУ тоді звинуватила попереднє керівництво банку в спробах довести фінансову установу до банкрутства, а кошти з нього вивести до Росії.
Нове керівництво вже державного банку, до складу якого увійшла Інна Тютюн, взяло курс на продовження розвитку його технологічності та інноваційності, впроваджуючи для клієнтів сучасні унікальні цифрові сервіси.
Крім того, велику увагу команда Тютюн Інни приділяє розвитку інклюзивності сервісів банку, що мають зробити банківські послуги доступними та зрозумілими для усіх громадян.
Цитати Інни Тютюн в ЗМІ
Про виклики під час війни
"В першу чергу ми мали забезпечити безперервне обслуговування клієнтів у цей складний час. Зараз Sense Bank підключений до мережі Power Banking, що забезпечує роботу всіх системно важливих банків України навіть в умовах блекауту. Завдяки цьому наші відділення забезпечені генераторами, резервними каналами зв'язку та усім необхідним, щоб за відсутності електроенергії автономно працювати протягом 3-7 днів".
Про відповідальність бізнесу
"Для нашої команди важливо підтримувати масштабні соціальні ініціативи та культурні проєкти, які допомагають країні тут і зараз. Зокрема, нещодавно ми підписали меморандум із Сухопутними військами України з надання технологічної допомоги навчальним центрам, які займаються підготовкою наших захисників. Ми маємо намір співпрацювати з великими благодійними організаціями, щоб забезпечити фінансову стабільність цієї ініціативи".
Про важливість освітньої роботи
"Ми маємо дбати про майбутнє України вже зараз. Зокрема, наш банк працює над освітнім напрямком на базі Sense Hub. Також ми плануємо співпрацю з низкою стартап-акселераторів та кількома університетами, адже для нового бізнесу важлива не лише фінансова підтримка, але й фахове наставництво. Це дуже важливий для нас напрям, адже поки ЗСУ захищає нас від ворога на фронті, ми в тилу маємо подбати про майбутнє країни".
Благодійність та волонтерство
Також Інна Тютюн активно займається благодійною діяльністю. Зокрема, з початку повномасштабного вторгнення Росії до України вона допомагає різним підрозділам Сил оборони України, за що отримала численні подяки та грамоти.
Крім того, одна з топових фінансисток країни активно дбає про освіту молодого покоління українців. Зокрема, вона читала профільні лекції в головних вишах України, в тому числі в Національному університеті Шевченка та КНЕУ, а також доступною мовою знайомила дітлахів з основами математики та програмування в рамках співпраці з Фондом дитячої освіти.
Ще один проект, до якого долучилася Інна Тютюн – «Праведники народів світу», який допомагає тим, хто на окупованих територіях рятував євреїв від нацистів під час Другої світової війни.