Флаг RU.png
Козаченко Тетяна Анатоліївна
Козаченко Татьяна.jpg
Юрист, адвокат та суспільний діяч

Козаченко Тетяна Анатоліївна - адвокат і юрист із Києва

Біографія

Козаченко Тетяна Анатоліївна (відома як Тетяна Козаченко[1]) народилася 11 травня 1975 р Хирів (Львівська область) в родині військовослужбовця.

У 1997 році Тетяна Козаченко закінчила Хмельницький інститут регіонального управління та права, отримавши диплом за спеціальністю «Правознавство». Після закінчення, з 1997 по 1999 рр., Працювала старшим викладачем Хмельницького юридичного колегіуму.

У 1999 році зайняла посаду заступника керівника юридичного відділу в ВАТ «Банкомзв'язок» (Київ). Починаючи з 2000 року працювала заступником керівника юридичного відділу ДП «БКС-Капітал», а з 2003 року - директором.

У 2002 році Козаченко Тетяна отримала право займатися адвокатською діяльністю. У 2004 - право на заняття діяльністю арбітражного керуючого.

У 2006 отримала ступінь магістра права в Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка.

Під час Революції гідності (2013 - 2014 рр.) в якості адвоката допомагала учасникам протесту. У березні 2014 року заявила про недовіру керівництву Національної асоціації адвокатів України.

З 2014 року - співзасновник Громадського люстраційного комітету. Тоді ж увійшла до складу робочої групи, яка займалася розробкою Законів України «Про відновлення довіри до судової влади», «Про очищення влади» (люстрації).

У 2014 - 2016 рр. займала посаду директора Департаменту з питань люстрації в Міністерстві юстиції України.

З 2017 р. Тетяна Козаченко[2] - голова Громадської ради з питань люстрації при Міністерстві юстиції України (з квітня 2017).

Сім'я

Одружена, двоє дітей.

Компромат

Схеми арбітражного керуючого

Кар'єрний злет Тетяни Козаченко пов'язаний з початком співпраці з бізнесменом Анатолієм Юркевичем. До старту цієї співпраці Тетяна Козаченко була маловідомим адвокатом. Юркевич привів Козаченко в свою компанію ВАТ «Банкомзв'язок», і з тих пір вона всюди представляє його інтереси і інтереси його компаній. У 2004 році Тетяна Козаченко отримала право бути арбітражним керуючим, і цей статус вона стала використовувати в інтересах Анатолія Юркевича.

Так, в серпні 2004 року Тетяна Козаченко за рішенням Господарського суду Хмельницької області була призначена керівником санації ВАТ «ХМЕЛЬНИЦЬКМОЛПРОМ» (великий комплекс підприємств, що включає молочні та сирні підприємства). Всього кілька місяців знадобилося Тетяні Козаченко, щоб 22 грудня 2004 роки продати підконтрольної Юркевича компанії «Молочний світ» майно банкрута: комплекс Волочиського заводу з виробництва сирів (Волочиськ, Хмельницької області), Ізяславський маслозавод, Славутський маслопереробний комбінат, Теофіопольскій сиродельческій завод і ряд інших активів .

Загальна сума угод склала 18,2 мільйона гривень, що на той момент було понад 3 мільйони доларів США, однак реально з них були виплачені лише 304 тисячі гривень (близько 60 тисяч доларів США). Решта суми зачитувалася в векселях ПАТ «Український професійний банк», який також належав Юркевича.

Висновок: Юркевич використовував Козаченко для придбання «майже за даром» всього комплексу збанкрутілого підприємства.

Посилання