Удянський, Микола Олександрович

Матеріал з ДОСЬЄ
Версія від 19:16, 11 грудня 2024, створена Colonel (обговорення | внесок)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Удянський Микола Олександрович RU
Udyanskkiy Nikolay.jpg
Підприємець, криптоінвестор, почесний консул Румунії у Харкові

Біографія та кар’єра

Народився у Харкові 22 травня 1983 року. Закінчив харківську школу № 53, в 2001—2003 служив у ЗСУ у спеціальних військах радіаційної, хімічної і біологічної розвідки (РХБ).

Закінчив Харківський автомобільно-дорожній університет (ХНАДУ) за фахом «Автомобільні дороги та аеродроми» (2009) та Харківський університет МВС за спеціальностями право і кібербезпека (2019).

З 2003—2006 — комерційний директор ТД «Олівін» (Харків), з 2006 по 2014 займався виробництвом і дистрибуцією торгових терміналів.

У 2013 – співзасновник ІТ-компанії Prof-it, що розробляє криптовалютнібіржі та інші продукти на блокчейні. 

2014 року заснував страхову компанію Ассур.

У березні 2023 року призначений почесним консулом Румунії в Харкові.  

Криптопроекти з ознаками шахрайства

В 2016 році став співзасновником та директором ТОВ "Єдинаркоін" і був директором компанії. Компанія випускала криптовалюту E-Dinar Coin.

Партнером Удянського виступив неодноразово судимий Юрій Полтавський, який був обвинувачений у розбої, завданні тілесних ушкоджень, незаконному поводженні зі зброєю, умисному знищенні майна, незаконному обігу наркотиків, та згодом засуджений до 8 років з конфіскацією. Біржа працювала за принципом мережевого маркетингу у країнах Південно-Східної Азії, Африки, Росії. В якості промоутерів біржі виступали тодішні відомі російські блогери Ольга Бузова та Дмитро Медвєдєв. За чотири роки проект збанкрутував, а криптовалюта знецінилася у 1000 разів, а сума збитків ошуканих вкладників склала 150 млн доларів.

Крім того, Микола Удянський заснував криптовалютні біржі CoinsBit та Qmall. Їхня діяльність супроводжувалася скандалами та звинуваченнями у шахрайстві. У травні 2021 року криптопроєкт UFO звинуватив CoinsBit у шахрайських діях. Щодо Qmall, то попри заяви Удянського про те, що цеперша українська біржа, яка підпала під регулювання Мінцифри та НБУ, регулятори заперечили причетність до цього проекту. У жовтні 2024 року під час виступу на галузевій конференції N Crypto Awards Удянський визнав, що його проєкт Qmall обходив за допомогою переказів між фізособами у форматі p2p обходив обмеження Національного банку.   

Громадянство РФ

В українських ЗМІ були оприлюднені скрін-копії документів, які свідчать про те, що Микола Удянський щонайменше до червня 2023 року мав діючий російський паспорт. Тобто, на момент призначення на посаду почесного консула Румунії у Харкові у березні 2023 він мав російське громадянство. Про те, що паспорт справжній, свідчить довідка від Федеральної міграційної служби РФ. Наразі російський паспорт Удянського у реєстрах відсутній – можливо, через те, що у липні 2023 сплив його термін. Однак закінчення терміну не означає втрату громадянства, тому Удянський може залишатися громадянином Росії. 

Можлива наявність російського громадянства у представника дипломатичного корпусу викликала значний резонанс у суспільстві.

Громадські діячі закликали МЗС та правоохоронців до звільнення почесного консула з відповідної посади та проведення розслідування його діяльності. Ветеранська організація ГО «Вибачте, що живі» подала заяву до СБУ про кримінальний злочин, закликаючи відкрити кримінальне провадження за кількома статтями, зокрема, 111 («Державна зрада») та 111-1 «Колабораційна діяльність».  

Зв’язки з організованими злочинними угрупованнями

Згідно з оприлюдненими у медіа фото, Микола Удянський має контакти з бійцями клубу «Ахмат» Рамзана Кадирова. Серед цих бійців був ідентифікований Рустам Керімов, на інших фото Удянський був зображений з підприємцями-блогерами з оточення Рамзана Кадирова. 

Удянский.jpg

Також опубліковано фото, на якому Микола Удянський перебував у компанії лідера одного з найжорстокіших ОЗУ «Залютинські» Леонідом Мітровим,який був затриманий французькою поліцією та українськими правоохоронцями у липні 2024 року. Угруповання займалося викраданням та катуванням людей, крадіжками, підпалами на території України та Франції.   

Включення до бази Центру «Миротворець»

У листопаді 2024 року Микола Удянський був включений до бази Центру дослідження ознак злочинів проти національної безпеки України, миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку "Миротворець" через ймовірну наявність російського громадянства, зв’язки з клубом "Ахмат" Рамзана Кадирова та участь у легалізації коштів, отриманих незаконним шляхом. Згідно з досьє на сайті "Миротворець", Удянський порушив законодавство України про громадянство через набуття другого громадянства, а також був причетний до відмивання грошей через блокчейн-платформи. Крім того, зазначено його зв'язки з кримінальними угрупованнями, зокрема з ОЗУ "Залютинські" та партнером Юрієм Полтавським.  

Підтримка російськими ЗМІ

Микола Удянський фігурував у низці скандалів, пов’язаних з перевищенням повноважень, притаманних йому за посадою. Зокрема, він вихвалявся тим, що саме завдяки йому Україна отримала від Румунії кілька (!) систем ЗРК «Patriot», хоча передача однієї установки була предметом домовленостей між румунською та американською владою. 

Крім того, після перемоги на виборах у Сполучених Штатах Дональда ТрампаУдянський в обхід МЗС та американського посольства України виступив в якості переговорника з майбутньою адміністрацією США. У зовнішньополітичному відомстві України на цю активність не відреагували, натомість його зусилля оцінили у російських ЗМІ. Так, на тг-каналі«Бойлерная», який контролюють близькі до президента РФ Путіна брати Ковальчуки, вийшов допис про визначну роль Удянського у налагоджування стосунків між адміністраціями Трампа та Зеленського та підготовці майбутньої зустрічі двох лідерів. В цій же публікації підкреслюється, що Удянський досі не відмовився від російського громадянства та має контакти з російськими елітами, а тому є «прийнятним для російської сторони посередником на майбутніх американо-російсько-українських перемовинах».   

Відкриття кримінального провадження СБУ

У грудні 2024 року Шевченківський районний суд Києва за заявою ГО «Вибачте, що живі» зобов’язав Службу безпеки України відкрити провадження проти Миколи Удянського за кількома статтями: 111 (Державна зрада), 111-1 (Колабораційна діяльність), 190 (Шахрайство), 209 (Легалізація доходів, одержаних злочинним шляхом), 336 (Ухилення від призову на військову службу під час мобілізації), 368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою).  

Сім'я

Одружений, має сина та двох доньок від різних шлюбів. Наявність трьох дітей дала підставу Миколі Удянському реалізувати схему з ухилення від призову до лав ЗСУ. Вона полягала у послідовній подачі низки судових позовів з метою довести багатодітність. В результаті цих послідовних позовів суд визнав його багатодітним батьком, і Удянський отримав можливість для безперешкодного перетину кордону. При цьому суд врахував навіть доньку Удянського, яка перебуває у Росії.   

Посилання

1. Удянський Микола Олександрович

2. Фінансові піраміди і обхід обмежень НБУ – секрети дипломатичного мистецтва Миколи Удянського

3. Інформація про Микола Удянський

4. Crypto businessman Nikolai Udiansky says he tried to circumvent NBU’s military restrictions with p2p payments

5. Почесний консул Румунії в Харкові Микола Удянський може мати російське громадянство, - документ

6. Дякуємо "криптовізіонеру" Удянському за систему ППО Patriot / Або як фани Лаврова піаряться на західній допомозі Україні

7. Що хоче від Сирського консул ОЗУ "Залютинські"?

8. У Франції затримали ватажка харківської банди "Залютинських"

9. Тг канал "Бойлерная"

10. МИРОТВОРЕЦ