Веніславський, Федір Володимирович

Веніславський Федір Володимирович RU
Вениславский Федор.png
Народний депутат Верховної Ради Україн ІХ скликання

Біографія

Федір Вениславський народився 16 травня 1969 року у селищі Олика Ківерцівського району Волинської області. Освіта вища.

Викладач кафедри конституційного права України Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. Фахівець у галузі держави та прав людини. Очолював Харківську громадську люстраційну палату.

Представник Президента України Володимира Зеленського у Конституційному Суді України. Брав участь у законопроектній роботі, готував висновки у справах, які перебувають у провадженні Конституційного Суду України. Від імені правозахисних організацій неодноразово відстоював права людини у судах, надавав безкоштовні юридичні консультації соціально незахищеним верствам населення.

Кандидат у депутати Верховної Ради України 2012 р. Самовидвиженець у територіальному виборчому окрузі №181.

21 липня 2019 року Федора Вениславського обрано до Верховної Ради України 9 скликання за списками партії “Слуга народу”, № 88 у списку.

Оперативне досьє

7 грудня 2023 року Президент України Володимир Зеленський звільнив Федора Веніславського від виконання обов’язків Представника Президента України у Верховній Раді України.

Напередодні Веніславський розповідав, що в Україні готують законопроєкт, який передбачає вручення повісток електронною поштою та рекомендованим листом. Також він був автором законопроєкту, який передбачав скасування відстрочку від мобілізації для чоловіків старше 30 років, які здобувають непослідовну вищу або другу та більше освіт.

Також він заявляв, що перебування Мар’яни Безуглої в комітеті може становити реальну загрозу національній безпеці, коментуючи звинувачення Безуглої стосовно Валерія Залужного у тому, що Залужний «не зміг надати план задуму на 2024 рік», тому військове керівництво України «має піти».

Звання, досягнення, нагороди

Кандидат юридичних наук, доцент.

Посилання