Вязьмітінов Юрій Володимирович

Материал из ДОСЬЕ
Версия от 20:02, 18 февраля 2022; Colonel (обсуждение | вклад) (→‎Затримання на хабарі)
(разн.) ← Предыдущая | Текущая версия (разн.) | Следующая → (разн.)
Перейти к навигации Перейти к поиску
Вязьмітінов Юрій Володимирович
Флаг RU.png
Вязьмитинов Юрий.jpg
Экс-карівник земельної інспекції Київськой області

Біографія

Народився 23 травня 1961 року[1].

 • 1978 рік – розпочав трудову діяльність курсантом, начальником варти Черкаського пожежно-технічного училища МВС СРСР.
 • 1982 рік – дільничний інспектор міліції, оперуповноважений карного розшуку Придніпровського райвідділу Черкас.
 • 1987 рік - за підсумками офіцерських зборів звільнений з "органів" за крадіжку речових доказів та зв'язку з криміналітетом.
 • Лютий 1987 року – робітник будівельної бригади радгоспу ім. Чапаєва (Дніпропетровська область) [2].
 • 1994 рік – депутат Черкаської облради, пізніше – замспікера.
 • 2006 рік – лауреат премії "Людина року – 2005".
 • 2006 рік - подарував музею колекцію старовини, за що отримав від Віктора Ющенка орден "За заслуги" 2 ступеня [3].
 • 2007 рік - перевірка прокуратури (доступ до держтаємниці) з'ясувала, що диплом про вищу освіту та звання кандидата економічних наук члена СПУ підроблені [4].
 • 2009 рік – перший заступник київського обласного управління Держкомзему України. Намагається по-рейдерському захопити кабінет боса Іванюка.
 • 2009 рік - ГПУ порушило проти чиновника кримінальну справу, яку зам'яли у 2010 році[5].
 • 31 травня 2011 року - затриманий при отриманні хабара на суму 90 тисяч доларів [6].

Зв'язки

Проблемні зв'язки

 • Олег Кулініч - экс-голова Держкомітету земельних ресурсів [8]. Колишній товариш [9].

Компромат

Затримання на хабарі

Затримання Вязьмітінова СБУ готувала довго та ретельно – прослуховувалися телефони, проводився запис пікантних розмов.

Aquote1.png Вязьмитинов: " Олійник - мій дах"; Олійник: "На мій дзвінок Пшонка стає струнко") Aquote2.png

31 травня 2011 року Вязьмітінова взяли на місці злочину - у готелі "Київ" його було затримано і заґратовано за отримання хабара у сумі 90 тисяч доларів.

За інформацією джерела, у затриманого Вязьмітінова знайшли чисті бланки народного депутата Олійника. Перший заступник голови комітету Верховної ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Володимир Олійник заявив на це: "Я неодноразово підписував депутатські звернення з проханням перевірити факти незаконного виділення земельних ділянок під Києвом, наприклад, у районі населених пунктів Лісники та Віта Поштова".

У той же день Прокуратура поширила інформацію про те, що повернула державі понад 2 тисячі га землі, незаконно виділеної рішеннями Київради. Називалися ділянки на Жуковому острові, у Голосіївському парку, селі Пирогово та державному заказнику "Лісники".

За даними джерел журналіста Сергія Ніконова, починаючи з 31 травня Олійник та Омельченко штурмують МВС, СБУ та ГПУ, намагаючись витягнути Вязьмітінова, щоб він не здав їх.

Пізніше з'явилася інформація, що за допомогу у визволенні Богдан Губський запросив 10 мільйонів доларів [11].

Довідка: Незважаючи на тяжкість скоєного Юрієм Вязьмітіновим та Володимиром Олійником злочину, кримінальна справа №757/9285/14-к щодо отримання хабара Юрієм Вязьмітіновим не дійшла до свого справедливого закінчення. Наразі кримінальну справу передано за підсудністю з Печерського районного суду до Святошинського районного суду, де з кінця 2018 року до цього часу було проведено лише три судові засідання, на яких суд так і не зміг допитати свідків.

У зв'язку з тим, що Володимир Олійник був головним ініціатором прийняття так званих “драконівських законів” від 16 січня 2014 року, Генеральною прокуратурою України 1 грудня 2014 року йому було винесено рішення про підозру в тому, що він 16 січня 2014 року заздалегідь підготував протоколи засідання лічильної комісії Верховної Ради та відзначив у них результати ще не проведеного голосування. Однак у зв'язку з перебуванням підозрюваного за межами України Олійник був оголошений у розшук, а Печерським судом надано дозвіл на його затримання.

Враховуючи, що фактично замовником та у майбутньому одержувачем хабара у розмірі 90 000 доларів США був колишній народний депутат Володимир Олійник, який був службовою особою (спеціальним суб'єктом), а саме це пряма підслідність НАБУ. Отже, терміни притягнення Олійника та Вязьмітінова до кримінальної відповідальності ще не закінчилися, оскільки безпосередньо Олійник в даний час перебуває в розшуку. [12]

За інформацією джерел, близьких до Юрія Вязьмітінова, їхня співпраця з Олійником не припинялася після втечі Олійника до Москви, і він продовжує виконувати деякі "важливі завдання" для Володимира Миколайовича.

Також зазначається, що офіс за адресою Ірининська, 5/24 досі знаходиться у розпорядженні Юрія Вязьмітінова, який із завидною регулярністю відвідують певні офіцери поліції.

Донос на Тимошенко

Юрий Вязьмитинов.jpg

Редакція "Голосу" має заяву-донос на Юлію Тимошенко, написану та підписану Юрієм Вязьмітіновим на ім'я тодішнього прем'єр-міністра Миколи Яновича Азарова. [13]

Особова справа

Історія “співпраці” Юрія Вязьмітінова та Володимира Олійника могла бути започаткованою ще Черкасах

Після того, як у 1987 році за рекомендацією суду офіцерської честі Вязітмінова звільнили з "органів" (але не посадили), він зійшовся з майбутнім мером Черкас Володимиром Олійником. Вязьмітінов став за нього своєрідним брокером корупції - саме через нього, за даними ЗМІ, передавалися чиновнику всі гроші.

 • Згодом "меценат та бізнесмен" став депутатом облради, а потім і заступником голови цього органу, пізніше вступив до СПУ, ставши активістом партії.
 • Мав відношення до структур київської групи.
 • У 2007 році вибухнув скандал з його освітою, який однак був згашений.
 • У 2009 році за допомогою депутатів Омельченко та Олійника потрапив до Держкомзему, який захопив рейдерським способом. Ось як розповідає ресурс RKM про київський період діяльності нашого героя:
Довідка: Поки Іванюк перебував на лікарняному, Вязьмітінов почав проводити «чистки» серед співробітників, які запідозрили його в махінаціях. Інші викликалися на бесіди, де Вязьмітінов змушував підписувати чисті аркуші паперу і не соромився у висловлюваннях. "Я тебе урою", "Підкіну, сам знаєш що", "Посаджу", - попереджав "в.о." керівника своїх підлеглих. Тих, хто у відповідь повідомляв про намір скаржитися до Державного комітету земельних ресурсів, Вязьмітінов відразу запевняв, що керівництво Держкомзему – «його дружбани». Аналізуючи життєвий шлях пана Вязьмітінова, можна сказати, що Вязьмітінов має авантюрний характер. Йому часто вдається схилити людей до порушення закону, а потім тримати їх на гачку. Саме таку «стратегію» Вязьмітінов зібрався застосувати і в ГУ земельних ресурсів Київської області: увійти в довіру до ключових співробітників, керувати ними, використовуючи у вигідних для себе цілях, після чого кинути, і, як він каже: «Нехай самі відмазуються…» час перебування у статусі першого заступника та «виконувача обов'язків», Вязьмітінов, схоже, весь робочий час присвячував інтригам та набиванню кишень.

Тоді за підсумком історії у 2009 році прокуратура порушила проти Вязьмітінова справу, на що той заявив журналістам: "Ну і прапор їм у руки", продовжуючи нелегітимно утримувати кабінет керівника земельної інспекції Київської області та видавати свої укази. Пізніше у ЗМІ з'явилася інформація, що Вязьмітінова було звільнено з Держкомзему за корупцію. Але у 2010 році за допомогою депутатів кримінальну справу було закрито, а у 2011-му Вязьмітінова вже заарештовували як голову облкомзему.

Вязьмітінов в президії

Вязьмітінов - людина неприборканого характеру. Він легко йшов на порушення закону та підтримував зв'язки із «темними» особами. Серед його давніх знайомих, як виявилося, є і якийсь громадянин Г., котрий досі тримає «дах» над центральним міським базаром. За чутками «Бригада Г. щотижня збирає з ринкових торговців щонайменше $50 тис.[14].

Джерела

 1. Такой незаменимый Петр Андреев. Дела земельные. Часть II. КОПИИИ ДОКУМЕНТОВ
 2. Арест Вязьмитинова: вскроется ли гнойник?
 3. Шесть памятников барокко
 4. В ЧЕРКАССАХ ЗАВЕЛСЯ «ЗВАРЫЧ МЕСТНОГО РАЗЛИВА»
 5. Бютовец Омельченко просит проверить растрату 6 млрд грн из стабфонда
 6. Юрий Вязьмитинов, руководитель земельной инспекции Киевской области, арестован за получение крупной взятки
 7. Кто Януковичу кум в украинской политике
 8. ХайВей: о нелегких буднях экс-черкасщан Вязьмитинова и Олийныка
 9. Госкомзем Украины: нам на все наплевать, продолжаем воровать!
 10. Земельные войны – Бродский намеренно очерняет Кулинича
 11. Губский раскатал губу на 10 миллионов
 12. Юрий Вязьмитинов – несправедливо забытый коррупционер на службе кремлевского пропагандиста Владимира Олейника?
 13. Юрий Вязьмитинов может работать на подсанкционного экс-регионала Олейника
 14. Областной торговец киевской землей Юрий Вязьмитинов арестован при получении взятки в 90 тысяч долларов США