Лазебна, Марина Володимирівна

Лазебна Марина - міністр соціальної політики України

Лазебна Марина Володимирівна
Міністр соціальної політики України (з 4.03.20 по 18.07.22)

Біографія

Лазебна Марина народилася 10 червня 1975 року в селі Пісківка Бородянського району Київської області. У 1998 році закінчила Київський університет ім. Т.Г. Шевченка за спеціальністю «Менеджмент у виробничій сфері». Кандидат економічних наук.

Кар’єру розпочала у 2000 році, працювала на посадах провідного спеціаліста відділу прогнозування та економічної експертизи соціальних стандартів і соціальних реформ та заступника начальника відділу пенсійної реформи Міністерства економіки України. У 2003-2011 роках працювала у Секретаріаті Кабінету Міністрів України. З 2011-го по 2013 роки обіймала посаду директора департаменту ринку праці та зайнятості Міністерства соціальної політики України.

У 2013-2014 роках очолювала Державну службу зайнятості України.

З 2015-го по 2019 рік працювала в проекті «Модернізація системи соціальної підтримки населення України», що впроваджується Мінсоцполітики згідно з Угодою про позику між Україною та МБРР.

З серпня по жовтень 2019 року – голова Державної соціальної служби України.

4 березня 2020 року – призначена на посаду Міністра соціальної політики України.

18 липня 2022 року Верховна Рада на засіданні погодила звільнення Марини Лазебної з посади міністра соціальної політики України. Таке рішення підтримали 277 депутатів. Минулого тижня Лазебна написала заяву про відставку, не повідомляючи причини такого рішення.

Причиною для відставки міг стати конфлікт Лазебної з головою профільного комітету ВРУ Галиною Третяковою та відповідальною за соцполітику в Офісі президента Юлією Соколовською.[1]

Оперативне досьє

В інтернет-спільнотах і серед деяких політологів ходять чутки, що Мармна Лазебна призначили на таку високу посаду з подачі одного з найбагатших людей України і державного діяча Сергія Тігіпка. Є думка, що Марина Володимирівна може лобіювати інтереси пана Тігіпка, які навряд чи перетинаються з інтересами простих українських громадян.

Також в інтернет-джерелах можна зустріти інформацію про зв'язок Лазебний з українським олігархом Рінатом Ахметовим. Марина Володимирівна зробила кар'єрний зліт саме за "регіоналів". І в 2015 році її нібито хотіли призначити на посаду міністра соцполітики з подачі "Опозиційного блоку", до якого Рінат Леонідович має саме пряме відношення.

Коли Лазебная перебувала на посаді голови Служби зайнятості, то з її подачі затримувалися і не виплачувалися соціальні виплати. На питання журналістів Наталія Королевська, яка перебувала тоді на посаді міністра соціальної політики, відповідала, що згідно зі звітами все виплачено. Сама Лазебная всіляко уникала інтерв'ю і журналістів.

Також, за деякими джерелами, Лазебная хотіла скоротити термін перебування безробітних на соціальне забезпечення до трьох місяців. Іншими словами, людина, перебуваючи без роботи, після трьох місяців позбавлявся матеріальної допомоги всупереч Міжнародної конвенції.[2]

Декларація

За даними декларації Лазебної Марини Володимирівни, міністр має кілька квартир: дві в Києві (спільна власність з сином - 63.1 кв.м, спільна власність з іншими родичами - 69,8 кв.м), в Пісківці (володіє нею разом з третьою особою, 40.5 кв.м ) і в Росії (100% власність, 31.7 кв.м). Також їй належить частина житлового будинку з надвірними будівлями та земельна ділянка на 1018 кв.м в Пісківці.

У сім'ї є дві машини: одна записана на чоловіка - Audi Q7 2017 року випуску (на момент покупки обійшлася майже в 2.5 мільйона гривень), інша - на сина - Lexus RX 200T 2017 року випуску (коштувала більш ніж 1.5 мільйона).

З доходів Марина Лазебная задекларувала 481 тисяча 480 гривень, які вона отримала від зайняття підприємницькою діяльністю. Інших джерел доходу, згідно з декларацією, Марина Володимирівна не мала до вступу на посаду міністра.

На банківських рахунках вона зберігала близько 30 тисяч гривень.

Джерела