Олеся Ілащук

Материал из ДОСЬЕ
Версия от 20:12, 28 декабря 2022; Colonel (обсуждение | вклад)
(разн.) ← Предыдущая | Текущая версия (разн.) | Следующая → (разн.)
Перейти к навигации Перейти к поиску


Ілащук Олеся Костянтинівна
Олеся Ілащук.jpg
Надзвичайний і Повноважний Посол України в Болгарії

Біографія

Олеся Ілащук закінчила історичний факультет Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Навчалася у ВОППГП «Український Гештальт Інститут» та у HRD Antwerp у Бельгії. Також вивчала курс МBA у Бізнес-школі МІМ.

З 2010 по 2015 - керівниця ювелірної компанії «ДЖЕММА». До жовтня 2021 року Олеся Ілащук була також співзасновницею цієї ж компанії.

З 2015 по листопад 2016 року - керівниця ТОВ «ДІДЖІТАЛ-ПК ЛТД», яке займається оптовою торгівлею комп'ютерами та програмним забезпеченням. До призначення надзвичайним і повноважним Послом України у Болгарії досвіду дипломатичної або ж іншої державної діяльності не мала.

За наявною в МЗС інформацією вона отримала диплом з відзнакою за спеціальністю “Країнознавство” кафедри міжнародних відносин факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Має кваліфікацію спеціалістки з міжнародних відносин, перекладачки. Вільно володіє англійською мовою.

25 грудня 2022 року призначена Надзвичайним і Повноважним Послом України в Болгарії.

Оперативне досьє

Соцмережі знайшли зв'язки Олесі Ілащук із впливовими людьми та навіть оточенням президента У мережі з'явилися цікаві нюанси щодо Олесі Ілащук, яку Володимир Зеленський призначив новим послом у Болгарії. Про це повідомляє блогер Володимир Бондаренко на своїй сторінці у Facebook.

Відповідно до інформації Володимира Бондаренка, двоюрідний брат послині – Василь Ілащук, який був головою НТКУ (за часів Віктора Ющенка, у 2008-2010 роках), а його першим заступником у ті часи – чоловік Оксани Білозір Роман Недзельський. Їхня невістка – Лариса Білозір (наразі нардепка групи «Довіра»), сват – Микола Кучер (наразі нардеп групи «Довіра»).

Бондаренко переконаний, що «Довіра» пов'язана з Андрієм Іванчуком, який є мультимільйонером, другом та «кишенею Арсенія Яценюка та Андрія Пишного» (новий голова НБУ та приятель Андрія Єрмака).

Також Бондаренко заявляє, що всі ці персонажі походять з досить впливового чернівецького земляцтва, куди входить і близький до президента Ілля Павлюк (Ілюша «Курятник»).

Цікаво, що двоюрідною сестрою Олесі Ілащук є дружина Івана Ринжука – чернівецького ринкового короля, якого не зуміли посадити за хабар у $250 тис. «Саме він втягнув Олесю Ілащук в діамантовий бізнес, через що її викликали до слідчих. Вже після цих походів Ілащук й зайнялася аматорською психотерапією і почала працювати у британській школі», – написав Бондаренко.

Після неоднозначного призначення послом України в Болгарії психологині без дипломатичного досвіду Олесі Ілащук, народні депутати готують зміни до закону «Про дипломатичну службу» – скандал із призначенням сексологині послом отримав продовження у парламенті.