Російська агресія проти України

Материал из ДОСЬЕ
Перейти к навигации Перейти к поиску
Флаг RU.png

За матеріалами СБУ

Російська терористична діяльність в Україні

РА 3 200.jpg
РА 5 200.jpg
РА 8 200.jpg
РА 7 200.jpg

Спецслужби Російської федерації постійно намагаються організувати численні терористичні акти на терориторії України

  • У 2016-2018 роках Службою безпеки України попереджено 27 терористичних актів.
  • Оголошено підозри за вчинення териристичної діяльності 154 громадянам Російської Федерації.

22 громадянина РФ судом визнано винними у терористичній діяльності. До вчинення терористичних актів причетні кадрові російські військові, які були затримані зі зброєю під час бойових дій на сході України:

Довідка: Служба безпеки України отримала чергові докази російської агресії та спроб дестабілізувати ситуацію в Україні. Про це повідомив на брифінгу Голова Служби безпеки України Василь Грицак. 24 червня 2017 року розвідниками ЗС України була виявлена диверсійно-розвідувальна група так званої «4-ї окремої мотострілецької бригади 2-го армійського корпусу ЛНР». Під час бою двоє бойовиків були знищені, четверо взяті у полон. Серед них - контрактник ЗС РФ Агєєв В.О., який у березні 2017 року підписав контракт для проходження служби у складі російських окупаційних військ на Донбасі. У складі тільки однієї розвідувальної роти так званої «4-ї бригади 2-го армійського корпусу ЛНР» воюють як мінімум ще 15 громадян РФ, а майже усі командні посади обіймають кадрові та контрактні військовослужбовці ЗС РФ. [1]

Збиття Росією літака рейсу МН17

  • ЗРК "Бук" з якого було збито літак рейсу МН17 належить 53-1 зенітно-ракетній бригаді ЗС РФ (м.Курськ). Переміщення цього ЗРК "Бук" до окупованої Росією частини Донецької області командував генерал ГУ ГШ ЗС РФ - Іванніков Олег Володимирович.

Обстріли російською ракетною артилерією мирного населення у районі проведення АТО

РА 2 200.jpg

*13 січня 2015 року - обстріл пасажирського автобусу біля м.Волноваха. Загинуло 12 та поранено 18 цивільних осіб. Обстрілом керував полковник Збройних Сил РФ Синельников Анатолій Олександрович.

  • 24 січня 2015 року - обстріл м.Маріуполь. Загинуло 31 та поранено 117 цивільних осіб. Операцією керував начальник  ракетних військ та артилерії Південного військового округу ЗС РФ генерал-майор Ярощук Степан Степанович.

Теракти спецслужб РФ проти мирного населення по всій території України

Підрив залізничного шляху в Одесі (вересень 2014) та залізничних мостів у Маріуполі (грудень 2014) і Харкові (березень 2015), вибух під час мирної демонстрації у Харкові (березень 2015), обстріли з гранатометів адміністративних будівель в Одесі, Запоріжжі, Харкові (2014-2015), підготовка терористичного акиу на залізничному вокзалі у Маріуполі (жовтень 2017) та багато інших.

Російські терористичні акти проти співробітників українських спецслужб

  • 31 жовтня 2017 року - підрив у м.Маріуполь автомобіля полковника контррозвідки СБУ Олександра Харберюша.
  • 27 червня 2017 року - підрив у м.Києві автомобіля полковника військової розвідки Міністерства оборони України Максима Шаповала.

Посягання на життя українських політиків

РА 6 200.jpg

Вбивства та посягання на життя російських опозиційних політиків і журналістів

  • 23 березня 2017 року - на замовлення підконтрольного ФСБ Росії кримінального авторитету В.Тюріна у м.Киґві вбито екс-депутата Держдуми РФ Дениса Вороненкова.
  • 29 травня 2018 року - попереджено замовне вбивство опозиційного російського журналіста Аркадія Бабченка. Також викрито плани спецслужб Росії щодо вбивств більш 40 російських і українських журналістів та громадських діячів.

Провокація російських спецслужб із залученням громадян України - учасників АТО

В серпні 2017 року викрито спробу російських спецслужб інсценувати низку терористичних актів на території РФ за участю громадян України з числа учасників АТО.

Провокація відбувалась напередодні військових навчань 'Захід-2017 й могла стати "casus belli" для широкомасштабної військової агресії Росії проти України.

Довідка: Співробітники Служби безпеки України викрили механізм російських спецслужб, через який колишні бійці антитерористичної операції в «темну» використовуються ФСБ для прикриття терористичних актів на території Росії. Про це на брифінгу повідомив Голова СБУ Василь Грицак.

СБ України отримала інформацію, що ФСБ через підконтрольну структуру Федеральний інформаційний Центр «Аналітика і безпека» (ФІЦ, м. Москва) готує чергову провокацію проти нашої держави. Керівник ФІЦ Руслан Мільченко та його колега Сергій Соколов отримали від ФСБ завдання підібрати з числа колишніх учасників АТО кандидатів нібито для заробітків у Росії.

Як посередників вони залучили двох українських громадян, яких вже затримано СБУ. Посередники запропонували трьом колишнім учасникам АТО, які мешкають на Дніпропетровщині, виїхати до Москви начебто на будівельні роботи з привабливими умовами оплати. В Україні організацію їхнього від’їзду забезпечувала одна з агентів російських спецслужб, у Москві хлопців зустрічав її спільник. Усі пересування колишніх українських військових фіксувалися на камеру, починаючи з моменту виїзду до Росії.

Оренда квартири у Москві була оформлена на одного з українців, а власники «пересвідчилися», що до неї вселилися троє молодих чоловіків з українськими паспортами. Уже в Москві агент ФСБ провіз одного з колишніх учасників АТО московським метрополітеном, привів на площу «трьох вокзалів» та аеропорту «Домодєдово». Відвідання об’єктів фіксувалося на камеру, нібито випадково російські поліцейські перевірили у них документи. Після кожного об’єкта агент телефонував на номер українського мобільного оператора «для звіту».

«Ви розумієте, що у такий спосіб російські спецслужби фіксували перебування колишніх бійців АТО на інфраструктурних об’єктах та псевдозвітування на українські номери. Надалі це було б використано як докази підготовки та здійснення терактів у Москві українською владою», ‒ підкреслив Голова СБУ Василь Грицак.

Оперативники спецслужби встановили, що перед виїздом до Росії українцям видали валізи, в які супроводжуючі помістили їхній особистий одяг та «необхідні» робочі інструменти. Перебуваючи у Москві вони виявили у валізах подвійне дно, де було приховане військове спорядження. У папці, яку перевозив один з чоловіків, були також знайдені інструкції від російських кураторів, згідно з якими замовники імітували необхідні розмови з українськими «замовниками терактів». Зрозумівши небезпеку, троє українців через московських знайомих зуміли окільними шляхами повернутися на Батьківщину.

«Вважаю, що саме через досвід отриманий в АТО хлопцям вдалося відверто «пошили у дурні» представників ФСБ та їхніх агентів», ‒ зазначив Василь Грицак. Голова СБУ також закликав українців, особливо тих хто має досвід участі в антитерористичній операції, утриматись від поїздок до Росії та тимчасово окупованих територій. «Російські спецслужби тільки й чекають можливості використати вас проти української держави», ‒ наголосив він.[2]

Источники