Халімон Ігор - заступник Міністра оборони України

Халімон Ігор Сергійович
Заступник Міністра оборони України

Життєпис

Халімон Ігор народився в селі Сокілець Немирівського району Вінницької області 27 липня 1980 року.

У 2005 році закінчив Бережанський агротехнічний інститут Національного аграрного університету та отримав вищу освіту.

В період з 2002 по 2019 рік був засновником та займав керівні посади в українських та міжнародних підприємствах, керував проектами в сферах: управління активами, систем безпеки, торгівлі, інформаційних технологій та будівництва.

В період активних бойових дій у 2014 році був радником Міністра оборони України.

Розпорядженням Уряду від 12 червня 2020 року №662-р призначений заступником Міністра оборони України.

Сім'я

Має доньку.

Службове досьє

Позиція щодо харчування військовослужбовців

Правда та спекуляції навколо харчування у Збройних силах України

Ігор Халімон виступає за завершення реформи харчування військовослужбовців та запровадження типу харчування за каталогом.

На даний час існує два типи харчування військовослужбовців. Перший тип це харчування за Каталогом, яке було запущено реформами в 2015 році. На даний момент за цим типом харчується 106 військових частин, що складає біля 70% особового складу, який має право на безоплатне харчування. Каталог затверджений наказом міністра оборони містить 409 найменувань продуктів. За цим типом сама військова частина власними силами готує їжу. 252 частини, значно меншої чисельності харчуються за системою аутсорсингу, за якою продукти харчування поставляє, готує їжу, роздає її та прибирає і утилізує відходи власне об'єкт господарювання. Переведення на тип харчування за каталогом має певні труднощі, а саме введення в штат ЗСУ біля 3800 осіб. У зв'язку з цим більшість, а саме 106 військових частин будуть харчуватись за Каталогом, а 252 частини можуть самостійно долучати до приготування їжі суб'єктів господарювання. Але при цьому поставка продуктів харчування буде відбуватись централізовано, згідно Каталогу у всі військові частини.

Реформа викликала певний супротив з боку об'єктів господарювання, які тривалий час забезпечували аутсорсинг по харчуванню.


У 2021 році Збройні Сили України повністю перейшли на систему харчування військовослужбовців, за якою суб’єкти господарювання здійснюють доставку, зберігання та приготування їжі за Каталогом із 409 найменувань продуктів. Як зазначив заступник Міністра оборони України Ігор Халімон, продовольче забезпечення відбувається відповідно до реформи, розпочатої у минулі роки із курсом на максимальне задоволення потреб військових частин за наданий державою фінансовий ресурс.

«З переходом на Каталог ми підвищуємо вимоги до транспортування та зберігання продуктів. Це потребує напрацювання системи контролю якості як товарів, які постачаються до військових частин, так і готових страв. Міністерство оборони в цій сфері зараз зайняло активну позицію, ми прагнемо оперативно реагувати на повідомлення з гарнізонів, коли постачальники порушують умови договору. Наша принципова позиція, до речі, викликає дивну і хворобливу реакцію опонентів: днями у мережі, наприклад, поширили фото відбракованих і неприйнятих нами продуктів, безпардонно спекулюючи, що цей брак нібито піде на солдатський стіл», — прокоментував Ігор Халімон.

За його словами, першою ланкою контролю щодо прийому, зберігання продовольства, організації приготування їжі є командири на місцях, які безпосередньо відповідають за підпорядкований особовий склад. Крім того, з метою оперативного виявлення порушень Міністерство оборони України регулярно здійснює планові та позапланові перевірки стану організації харчування. До контролю якості також залучаються Головна інспекція Міністерства оборони України, Головне управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення Збройних Сил України, Департамент державних закупівель та постачання матеріальних засобів Міністерства оборони України спільно з Центральним управлінням контролю якості та Командуванням Сил логістики Збройних Сил України, підрозділами ветеринарної медицини.[1]

Стаціонарний табір «Широкий Лан»

Стаціонарний табір «Широкий Лан» прийняв першу бригаду

Нове табірне містечко створене за новими підходами з урахуванням іноземного досвіду, є унікальною в своєму роді. Тут побудовано 11 казарм, 10 з яких для чоловіків і одна для жінок-військовослужбовців, контрольно пропускний пункт, їдальню, два волейбольних та два футбольних майданчики, спортивний майданчик з тренажерами, стройовий плац.

Містечко забезпечене відеоспостереженням, власною котельнею та автономним водопостачанням з власних свердловин. Також не обійшлось без благоустрою території -тут висаджено близько 750 дерев і кущів та облаштовано газони.

До кінця 2021 року на території Міжвидового центру підготовки оперативного командування «Південь» Сухопутних військ ЗС України також плануються добудови комплексу - штаб для керівництва військової частини, приміщення для медичного пункту, місце для техніки і, звичайно, осередок для дозвілля особового складу.

Такого типу військове містечко можна назвати унікальним не тільки в Україні, а й в Європі, адже воно побудовано за найсучаснішими технологіями та повністю відповідає стандартам НАТО.

Звання, нагороди

Нагороджений численними відзнаками Міністерства оборони України та інших державних структур України.