Чекурда Тарас Петрович

Флаг RU.png

Чекурда Тарас - український підприємець-новатор і меценат, державний діяч

Чекурда Тарас Петрович
Український підприємець-новатор та меценат, державний діяч, співвласник мережі дельфінаріїв «Оскар», аквапарку «Острів скарбів» і меблевої фабрики «VMV Holding»

Біографія

Тарас Петрович Чекурда народився 28 січня 1979 року в Києві.

Освіта

 • Академію праці і соціальних відносин Федерації профспілок України за спеціальністю «Правознавство» (2004 рік) і «Фінанси» (2009 рік)
 • Севастопольський національний університет ядерної енергії і промисловості, факультет «Атомна енергетика» (2014 рік)
 • Національна академія державного управління при Президентові України за спеціальністю публічне управління і адміністрування, кафедра парламентаризму та політичного менеджменту (2020 рік)

Сім'я

Одружений, виховує чотирьох дітей.

Бізнес-діяльність і активи

 • помічник генерального директора ТОВ «Укренергоконсалтинг» з питань економічної безпеки (2001-2004 роки)
 • заступник голови правління ВАТ «Полтаваобленерго» (2005 рік)
 • заступник генерального директора групи компаній Фокстрот (2005-2009 роки)
 • будівництво та запуск Аквапарку «Острів Скарбів» (2009-2010 роки)
 • директор департаментів безпеки (2016 рік) і управління земельними ресурсами (2017 рік) агрохолдингу «Астарта»

У 2009-2010 році Тарас Чекурда створив і став співзасновником одного з найбільших аквапарків України «Острів скарбів» (смт. Кирилівка, Запорізька обл.).

У 2011 році Тарас Чекурда разом з Андрієм Калгановим заснували відому мережу дельфінаріїв «Оскар» в смт. Кирилівка (Запорізька обл.), м. Генічеськ (Херсонська обл.), м.Трускавець (Львівська обл.).

У 2016 році Тарас Чекурда став співвласником меблевої фабрики «VMV Holding» - одної з найбільших українських виробників і експортерів корпусних меблів.

Державницька діяльність

 • помічник на громадських засадах народного депутата 5-6 скликань ВРУ Віталія Чудновського
 • заступник директора департаменту фізичного захисту, антитерористичної діяльності та охорони особливо важливих об'єктів Міністерства палива та енергетики України (2011-2013 роки)
 • генеральний директор ДП «Управління ВОХР» - спеціалізоване підприємство з охорони особливо важливих об'єктів електроенергетичного, ядерно-промислового, вугільно-промислового, торфодобувного нафтогазового комплексів (2013-2016 роки).

Благочинність

Меценат Фонду розвитку банківської освіти і науки при Університеті банківської справи. Завдяки його меценатству вдалося провести конкурс наукових робіт з проблем розвитку регіональної економіки і транскордонного співробітництва серед аспірантів і науковців ДУ «Інституту регіональних досліджень імені М. І. Долишнього". Став партнером заходів з фінансової грамотності, які пройшли в цьому університеті в рамках Global money week.

Отримав десятки подяк від навчальних закладів (шкіл, інтернатів і т.д.), органів місцевої влади, благодійних товариств за благодійну допомогу дітям і меценатських участь в соціальних проектах. І зокрема просуває популярний напрям нетрадиційного лікування захворювань нервової системи у дітей - дельфінотерапії.

Погляди і новаторство

Погляди Тараса Чекурда[1] на розвиток особистості: «Найбільший досвід людина отримує на практиці. Людина повинна бути зорієнтована, отримуючи вищу освіту, формувати фундамент для досягнення певної мети. Досягнення мети формує особистість, яка буде в реальному житті не відставати перед проблемою, не відкладати на потім, а працювати і отримувати результат», - Тарас Чекурда.

Новаторська філософія Тараса Чекурда в бізнесі: меблевий виробник «VMV Holding» вводить екологічні стандарти, використовуючи для виробництва сировину, отриману після вторинної переробки. «Бережливе виробництво - це можливість для бізнесу піднятися на більш високий рівень», - вважає бізнесмен.

Хобі, захоплення

Захоплюється кінним спортом, футболом, любить подорожувати.

Звання, чини, регалії

Майстер спорту з боротьби самбо.

Джерела