Юрій Володимирович Аллеров

Юрій Володимирович Аллеров — Український військовий, генерал-полковник, командуючий Національною гвардією України

Аллеров Юрій Володимирович
Український військовий, генерал-полковник, командуючий Національною гвардією України (з 30 грудня 2015 по 7 травня 2019).

У 2016 році за участі Юрія Аллерова відбулося формування бригади швидкого реагування за стандартами НАТО. У той самий час відбувалося формування першого професійного батальйону легкої піхоти. Також було створено першу та другу ротно-тактичні групи. Під керівництвом Юрія Аллерова Національна гвардія почала сприяти Національній поліції у локалізації та знешкодженні злочинців, які надають збройний опір, охороняти атомні станції та інші особливо важливі об'єкти, консульства та дипломатичні представництва інших країн, розташовані на території України, разом зі Службою безпеки України протидіяти тероризму.

Біографія

Юрій Аллеров народився 6 лютого 1964 року у Львові. У 1985 році закінчив Ленінградське вище загальновійськове училище. В 1997 року став випускником оперативно-тактичного факультету Академії Збройних сил України.

З вересня 2010 року – начальник управління Західного ТРК Внутрішніх військ МВС України.

10 березня 2011 року отримав ступінь кандидата військових наук, захистивши дисертацію за спеціальністю «Службово-бойова діяльність сил охорони правопорядку».

23 серпня 2011 року Юрію Аллерову було присвоєно військове звання генерал-майор.

У 2012 році був призначений начальником управління Південного територіального командування ВВ МВС України. У серпні того ж року Аллеров знову обійняв посаду начальника управління Західного ТРК ВВ МВС України, яке навесні 2014 року стало структурним підрозділом Національної гвардії.

23 серпня 2014 року Юрій Аллеров згідно з указом Президента України №678/2014 отримав звання генерал-лейтенант.

Юрій Аллеров брав участь у розробці та реалізації військових операцій у ході АТО.

З 1 квітня 2015 року по грудень 2015 року — головний інспектор Міністерства оборони України.

30 грудня 2015 року Президент України Петро Порошенко призначив Юрія Аллерова на посаду командувача Національної гвардії України (указ № 733/2015 від 30 грудня 2015 року).

23 серпня 2017 року присвоєно військове звання генерал-полковника.

Сім'я

Син, Владислав Аллеров - український військовий, полковник, загинув наприкінці травня 2002 року в боях з російськими загарбниками.

Командувач Національної гвардії України

Реформування Національної гвардії України

 
Грудень, 2017. Запорізьке підприємство «Мотор Січ» передало Національній гвардії України модернізований гелікоптер
 
Під час візиту до Національної академії командувач Національної гвардії України генерал-полковник Юрій Аллеров нагородив курсанта Академії з нагоди Дня українського добровольця

За Аллерова було розпочато реформування Національної гвардії України. З доповіді послів G7 - реформа мала відбуватися у два етапи: перший етап — 2016—2017 рік та другий етап — 2018—2020 роки. Реформи включали зміни органів управління, організаційно-штатної структури, доведення системи управління до стандартів НАТО.

У 2016 році за участю Юрія Аллерова відбулося формування бригади швидкого реагування за стандартами НАТО. У той самий час відбувалося формування першого професійного батальйону легкої піхоти. Також було створено першу та другу ротно-тактичні групи. Під керівництвом Юрія Аллерова Національна гвардія почала сприяти Національній поліції у локалізації та знешкодженні злочинців, які надають збройний опір, охороняти атомні станції та інші особливо важливі об'єкти, консульства та дипломатичні представництва інших країн, розташовані на території України, разом зі Службою безпеки України протидіяти тероризму.

Також у 2016 році було створено новий центр підготовки снайперів Національної гвардії України, який працює за стандартами НАТО, було створено відділ стратегічного планування, удосконалено зв'язок та картографічний захист, проведено заходи щодо модернізації та переходу на сучасні цифрові технології, відомчо-інформаційні комунікаційні мережі. У 2017 році було проведено реформу корпусу сержантського складу та підготовку за стандартами НАТО. У тому ж році на військовому параді до Дня Незалежності України було представлено зразки нової форми для Національної гвардії.

У лютому 2017 року було запроваджено службу військового духовенства (капеллани) у Національній гвардії України. Капелани отримали можливість працювати у військових частинах тилу або у прифронтовій зоні.

У жовтні 2017 року під керівництвом Юрія Аллерова Нацгвардія стала повноправним членом у міжнародній організації FIEP (Асоціація сил жандармерії та поліції країн Європи і Середземного моря у статусі військової установи), не будучи членом ЄС.

У 2018 році Національна гвардія України прийняла на озброєння три сучасні гелікоптери Eurocopter EC225.

   

Червень, 2018 р. Під час робочої поїздки до Луганської та Донецької області командувач Національної гвардії України генерал-полковник Юрій Аллеров відвідав угруповання НГУ. Він також зустрівся з латвійською делегацією на чолі з послом Латвійської Республіки в Україні Юрісом Пойкасом

Учбові центри

 
Командувач Національної гвардії генерал-полковник Юрій Аллеров відвідав Міжнародний навчальний центр у Київській області навчання бійців батальйону оперативного призначення (резервний батальйон) імені Героя України генерал-майора Сергія Кульчицького після їхнього повернення після виконання завдань у рамках ООС

У 2016 році було створено навчальний підрозділ на базі навчального центру в Золочові, який готує інструкторів з бойової та спеціальної підготовки та підготовки сержантів.

У лютому 2016 р. за керівництва Аллерова було створено Міжнародний міжвідомчий багатопрофільний центр підготовки підрозділів НГУ у селі Старе (Київській обл), який у рамках співпраці відвідала делегація Національної гвардії штату Каліфорнія того ж місяця.

З 1 вересня 2017 по всій країні почала функціонувати мережа рекрутингових центрів Нацгвардії.

Реабілітація учасників АТО

 
Квітень, 2018. Національна гвардія України розпочала процес прийняття санаторію "Зелений мис" у курортній зоні міста Одеси, в районі Чорноморки. На його базі планується створення реабілітаційного центру для учасників АТО

У червні 2016 р. відбулася передача реабілітаційного обладнання представниками офісу Агентства НАТО за підтримки та постачання (NSPA) Медичному центру Національної гвардії України «Нові Санжари» на Полтавщині.

У квітні 2018 року розпочалася робота з прийняття на баланс санаторію «Зелений мис» з подальшою його реорганізацією в реабілітаційний центр для учасників АТО.

Співпраця

 
Командувач НГУ генерал-полковник Юрій Аллеров представив фотокнигу "Національна гвардія України: зміни, розвиток, досягнення" начальнику відділу європейських програм Генерального інспектората жандармерії Румунії підполковнику Раулю Василаку
 
Червень, 2018. Під час офіційного візиту делегації України до Вашингтону командувач НГУ генерал-полковник Юрій Аллеров зустрівся зі Спеціальним представником США на переговорах щодо України Куртом Волкером
 
Жовтень, 2017. Зустріч командувача НГУ з командувачем сухопутних військ Збройних сил США в Європі генерал-лейтенантом Фредеріком Беном Ходжесом

У січні 2016 року Юрій Аллеров брав участь у відкритті штабу українсько-польсько-литовської бригади «ЛітПолУкрБриг».

У лютому 2016 року Аллеров із командуванням Нацгвардії брав участь у зустрічі з делегацією Посольства Латвійської республіки з метою обговорення розвитку двосторонньої співпраці.

У 2017 році за участю Аллерова реалізовувалися різні проекти із оборонними, правоохоронними, громадськими організаціями США, Румунії та Естонії. Було розпочато співпрацю з міністерствами оборони Канади, Великої Британії та Швеції.

У квітні 2018 року Командувач Національної гвардії України домовився про співпрацю з головнокомандувачем жандармерії Туреччини Аріфом Четіном, зокрема, про обмін досвідом щодо організації телекомунікаційної системи, оперативного реагування, системи кібернетичного захисту, організації системи логістики, а також з питань підготовки особового складу спецпризначення.

У травні 2018 року Юрій Аллеров та заступник командувача Канадським командуванням об'єднаних операцій начальник штабу Вільям Сеймур підписали угоду про військову підготовку особового складу.

У липні 2018 р. Аллеров досяг домовленостей щодо розширення співпраці Національної гвардії України з Офісом оборонної співпраці при посольстві США в Україні. Під час візиту до США Командувач Національної гвардії України обговорив розширення співпраці з Національною гвардією Каліфорнії.

У жовтні 2018 року Аллеров домовився про розширення співпраці з командувачами жандармерії Туреччини, військами карабінерів Італії та жандармерії Румунії з підготовки підрозділів спеціального призначення, підрозділів охорони громадського порядку, гірничо-патрульних підрозділів, співпраці між навчальними закладами та центрами. Провів переговори щодо початку співпраці між Національною гвардією України та Королівською гвардією Нідерландів, Національною Республіканською гвардією Португалії та Національною гвардією Кувейту.

7 травня 2019 року Указом Президента України звільнено від виконання обов'язків командувача НГУ.

     

Жовтень, 2018. Під час виступу на саміті Вищої ради Директорів та Командувачів Міжнародної асоціації сил жандармерії та поліції у статусі військової установи FIEP, що проходить у турецькому місті Анталії.

     

Нацгвардійці України та США розпочали співпрацю між навчальними закладами. Національну академію Національної гвардії України відвідали представники Національної гвардії штату Каліфорнія на чолі з командувачем генерал-майором Девідом Болдвіном.

Забезпечення військовослужбовців квартирами та гуртожитками

У жовтні 2016 року військовослужбовці Нацгвардії отримали 50 квартир у Тарасівці Київської області.

Аллеров ініціював масштабне будівництво гуртожитків за рахунок державного бюджету, зокрема триповерховий гуртожиток на території військової частини №3029 у Запоріжжі.

У серпні 2017 року було надано квартири під Києвом 76 військовослужбовцям та офіцерам за контрактом Національної гвардії України. Загалом у 2017 році нацгвардійцям виділили понад 300 квартир.

У вересні 2018 року Аллеров разом із президентом НАЕК «Енергоатом» Юрієм Недашковським надав військовослужбовцям військової частини 3043, яка охороняє ВП «Хмельницька АЕС» 19 іменних грошових сертифікатів на придбання квартир. Ще 14 сертифікатів було надано військовослужбовцям військової частини 3045, яка здійснює охорону ВП «Рівненська АЕС».

Нагороди України

  • Орден Богдана Хмельницького ІІ ступеня (18 квітня 2016) — за особисті заслуги у захисті територіальної цілісності Української держави, мужність та високий професіоналізм, виявлені у протидії проявам сепаратизму у Харківській області у квітні 2014 року.
  • Орден Богдана Хмельницького III ступеня (24 серпня 2012) — за вагомий особистий внесок у захист державного суверенітету, забезпечення конституційних прав та свобод громадян, зміцнення економічної безпеки держави, зразкове виконання службового обов'язку та з нагоди 21-ї річниці незалежності України.
  • Медаль «Захиснику Вітчизни»
  • Медаль «10 років МВС України»
  • Медаль «15 років МВС України»
  • Медаль «За сумлінну службу» (МВС України)

Фотогалерея

     
     
     

Видео

ЕСПРЕСО - Гість програми - Юрій Аллеров - командувач Нацгвардії України
Юрій Аллеров - 23.03.2016 - Україна понад усе
 
Візит делегації Нацгвардії України до Грузії
Командувач Національної гвардії України Юрій Аллеров про озброєння Нацгвардії

Джерела

1.Командующий Нацгвардии обсудил ситуацию на востоке Украины с Волкером в Вашингтоне

2.Юрий Аллеров: фото, биография, досье (liga.net)

3.Генерал Ф.Б. Ходжес високо оцінив рівень підготовки нацгвардійців (ФОТО) (mvs.gov.ua

4.Міжнародна підтримка відіграє важливу роль у розвитку та зміцненні Нацгвардії України (interfax.com.ua)

5.Міжнародна підтримка відіграє важливу роль у розвитку та зміцненні Нацгвардії України (interfax.com.ua)

6.Командувач Національної гвардії нагородив курсанта Академії з нагоди Дня українського добровольця

7.Аллеров: у гвардейцев в АТО должно быть все самое лучшее

8.Аллеров відвідав польові заняття бригади швидкого реагування: "У гвардію прийшли нові мотивовані люди". ФОТОрепортаж Джерело: https://censor.net/ua/p380756