Наумов, Андрій Олегович

Материал из ДОСЬЕ
Перейти к навигации Перейти к поиску
Наумов Андрій Олегович
Флаг RU.png
Наумов Андрей.jpg
Экс-керівник Главку ВБ СБУ

Як пише журналіст Юрій Бутусов, Наумов зробив кар'єру в Генеральній прокуратурі, але він не займався розслідуваннями та розшуком – він дослужився до посади заступника начальника управління матеріально-технічного забезпечення, працював завгоспом.

2017-го його з ГПУ прибрали, і Наумов пішов працювати також на господарську роботу – директором держпідприємства Чорнобильської зони. І ось звідти Наумова призначили одразу головною людиною в СБУ, одразу начальником Головного управління! Стаж служби у СБУ – один рік, і вже отримав генерала!

Андрія Наумова вважали всемогутнім "сірим кардиналом" СБУ.

"Чим займається Наумов - вам скаже будь-який бізнесмен, у якого сфера діяльності потрапляє у відання СБУ. Він вирішує і збирає у Баканова абсолютно все. Наприклад, операція по "наїзду" на підприємства у Igor Tynnyi на користь партнерів Баканова.Призначення генералом Наумова, який не має досвіду оперативної роботи, не має управлінського досвіду в спецслужбах, - це демонстрація реальних пріоритетів СБУ", - вказує Юрій Бутусов.[1]

Оперативне досьє

29 вересня 2023 року Суд у Сербії присудив ексначальнику Головного управління внутрішньої безпеки СБУ Андрію Наумову рік ув'язнення за відмивання грошей.


Ексголова внутрішньої безпеки СБУ Андрій Наумов підозрюється у шахрайстві в особливо великих розмірах. Про це йдеться у тексті підозри Офісу генпрокурора.

У березні 2018 року Наумова призначили директором ДП «Центр організаційно-технічного і інформаційного забезпечення управління зоною відчуження» (ДП «ЦОТІЗ»). Він мав працювати на посаді 5 років.

Але у наступному травні Наумов захотів відновити кар’єру в правоохоронних органах і, зокрема, реалізуватися на керівних посадах, які заміщаються офіцерським складом . Йому стало відомо про вакантну посаду в Центральному управлінні СБУ.

Однак грошове забезпечення на новій посаді було значно меншим, аніж директора держпідприємстві. За версією слідства, Наумов обманув бухгалтерів ДП «ЦОТІЗ», щоб, працюючи в СБУ, зберегти за собою зарплату директора держпідприємства.

Наумов звернувся із заявою на ім’я голови СБУ про зарахування його на військову службу. Хоча він не призивався на військову службу, не перебував у запасі чи резерві відомства, не був мобілізований і значився на військовому обліку в Деснянському районі Києва. Укладення контракту на військову службу є особливим видом трудового договору за основним місцем роботи, де особа буде отримувати постійну зарплату. Однак Наумов вирішив, що може скористатися гарантіями для військовослужбовців, які преедбачені ст.119 Кодексу законів про працю.

Наумов подав голові Держагенства з управління зоною відчуження заяву про увільнення його від виконання обов’язків голови ДП «ЦОТІЗ», але зі збереженням за ним як військовослужбовцем цієї посади та середньої зарплати. Цю заяву задовольнили, а Наумов ще навіть встиг як директор держпідприємства доручити бухгалтерам зберегти йому середній заробіток на період військової служби в СБУ.

З червня Наумов почав обіймати посаду заступника начальника головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ. Був звільнений із відомства у липні 2021 року.

Працюючи в СБУ, він ще понад півтора року щомісячно отримував зарплату директора ДП «ЦОТІЗ» — усього 3,3 млн гривень. Тепер йому інкримінується шахрайське заволодіня цими коштами.

У червні цього року повідомлялось, що екскерівник головного управління внутрішньої безпеки СБУ Андрій Наумов міг збирати та передавати російським спецслужбам дані, що становлять державну таємницю, зокрема, щодо систем безпеки зони відчуження ЧАЕС. Державне бюро розслідувань почало перевірку можливої державної зради в діях Наумова.[2]


10 червня 2022 року низка ЗМІ опублікувала інформацію про затримання в Сербії Андрія Наумова за підозрою у відмиванні коштів.

Прикордонники зупинили автомобіль BMW у прикордонному пункті "Прешево", за кермом якого сидів 36-річний громадянин Німеччини Олександр Акст. З ним у машині був Наумов.

Після обшуку в автомобілі поліцейські виявили незадекларовані 607 990 євро, 124 924 долари та два смарагди. Обидва чоловіки затримані поліцію міста Ніш за підозрою у відмиванні коштів.

Наумов виїхав із України за кілька годин до початку широкомасштабного вторгнення російських військ у ніч проти 24 лютого. Свою сім'ю він евакуював із країни декількома тижнями раніше. Українські правоохоронці порушили проти нього кримінальне провадження за підозрою у держзраді, а також провели обшуки наприкінці березня у його квартирах у елітних житлових комплексах Києва.


31 березня 2022 року колишнього начальника головного управління внутрішньої безпеки СБУ Андрія Наумова було позбавлено генеральського звання. Про це повідомив президент Володимир Зеленський у відеозверненні за підсумками 31 березня.


Як встановили журналісти «Схем», перед початком повномасштабного вторгнення армії РФ Андрій Наумов у супроводі кількох людей залишив Україну 23 лютого. Його родина виїхала раніше.

У другій половині березня за низкою адрес Андрія Наумова відбулися обшуки. Як встановили «Схеми», це пов’язано із розслідуванням Державного бюро розслідувань, розпочатого за статтею 111 Кримінального кодексу («Державна зрада»), в якому фігурує ексначальник ГУ ВБ СБУ.

Обшуки провели за кількома адресами, зокрема і тими, про які йшлося в журналістському розслідуванні «Схем» про елітну нерухомість на той час високопосадовця СБУ – у квартирі в ЖК Alter Ego в центрі Києва та селищі Гребінки неподалік столиці. Ця нерухомість записана на його близьких.

Під час обшуків з’ясувалось, що нерухомість Андрія Наумова охороняють співробітники СБУ. Ймовірно, ця охорона надана в рамках кримінального провадження від 2021 року щодо можливої підготовки замаху на вбивство Наумова, повідомляють «Схеми». Цю справу експерти називали «внутрішньою боротьбою» всередині служби.[3]

Посилання