Єрмак, Андрій Борисович

Материал из ДОСЬЕ
Перейти к навигации Перейти к поиску


Єрмак Андрій Борисович
Флаг RU.png
Ермак Андрей.png
Голова Офісу президента України

Біографія

Андрій Єрмак народився 21 листопада 1971 року у Києві. Вищу освіту здобув в Інституті міжнародних відносин КНУ ім. Т.Г. Шевченка (магістр міжнародного права).

З 1995 займався адвокатською діяльністю. Є членом Міжнародної асоціації правників IBA, член Асоціації правників України.

У Верховній раді V - VII скликань Андрій Єрмак працював помічником народного депутата від Партії Регіонів Ельбруса Тадєєва.

Під час виборчої кампанії 2019 року Єрмак приєднався до команди Володимира Зеленського. З майбутнім президентом був знайомий із 2000-х років, коли програми “Студії Квартал 95” почали виходити на каналі “Інтер”.

Після перемоги Зеленського на виборах, 21 травня 2019 року Андрій Єрмак був призначений помічником президента у напрямку міжнародних відносин.

Будучи на посаді помічника глави держави, Андрій Єрмак провів зустріч із адвокатом президента США Рудольфо Джуліані. Як представник Зеленського Єрмак разом із головою МЗС Пристайко брав участь у переговорах “нормандської четвірки” у вересні 2019. Очолював координаційну групу з обміну полоненими.

З 21 липня 2019 року Андрій Єрмак увійшов до складу Національної інвестиційної ради. З 7 жовтня 2019 року є членом Наглядової ради Держконцерну “Укроборонпром”.

11 лютого 2020 року Єрмака було призначено керівником Офісу президента України. Відповідний указ Володимир Зеленський підписав після звільнення з посади Андрія Богдана.

Сім'я та близькі зв'язки

Тищенко, Николай Николаевич - кум

Оперативне досьє

У топ-100 впливових людей Time від України потрапив Андрій Єрмак

В квітні 2024 року Голова Офісу президента України Андрій Єрмак потрапив до рейтингу найвпливовіших людей світу за 2024 рік за версією журналу Time. Його представив ексгенсек НАТО Андерс Фог Расмуссен. Він процитував слова Івана Франка і написав, що Андрій Єрмак – це людина, "яка відігравала центральну роль у забезпеченні роботи уряду".

"Після повномасштабного вторгнення він доніс послання Зеленського до всього світу, створивши потужну мережу друзів України, від Заходу до Глобального півдня, об'єднуючи їх довкола питань, від санкцій до довкілля... У великий момент для України та демократії Андрій Єрмак не лише став рішучим лідером, а й довів, що він ним є", - заявив Расмуссен.


Андрій Єрмак найменш відомий представник команди президента, але не менш близький за кварталівців. Він, як і перший помічник президента Шефіра, має прямий контакт із президентом. "Ми – ті люди, які виконують функції, які безпосередньо делегуються президентом", - коментував свої повноваження Єрмак.

В інтерв'ю Інтерфакс-Україна Єрмак сказав, що товаришує із Зеленським: "Я можу назвати його своїм другом". П'ять років тому Зеленський у Facebook жартував з свого майбутнього помічника: "Ти тут (на фотографії) такий мужній, на себе не схожий". "Стильний такий чб Андрій", - коментував Зеленський. "Так вийшло", - виправдовувався Єрмак. "Та ти шо!", - пише Олена Зеленська під портретом Єрмака, де він у чорних окулярах і з сигаретою в руці.[1]

Андрій Єрмак є фундатором Міжнародної юридичної компанії, де з 1997 року займався розробкою перших в українському законодавстві актів у галузі господарського та авторського права, інтелектуальної власності. Компанія надає юридичний супровід телеканалам та медійним групам. Серед клієнтів – студії Disney, Pixar, Universal, Інтер Медіа Груп та ін.

Крім бізнесу в юридичній сфері Андрій Єрмак є співвласником кількох десятків компаній (послуги з охорони, фармацевтичний бізнес, консалтинг, будівництво). Засновник низки громадських організацій (президент громадської організації “Асоціація підприємців Києва”).

Єрмак створив та очолив компанію Garnet International Media Group, яка займалася продюсуванням фільмів "Сквот 32", "Між", "Правило бою". Як продюсер представляв фільми на прем'єрних показах. Є членом Української кіноакадемії та Європейської кіноакадемії.

Декларація

У власності Єрмака - квартира площею 107,8 кв.м, придбана у листопаді 2005 року, автомобіль Тoyota Camry 2015 р. випуску, яким він володіє з 2015 року та ряд кортративних прав.

Серед задекларованих доходів Єрмака у 2019 році - 151 тис. грн. - дохід від підприємницької діяльності, 10672 грн. зарплати у ТОВ "Міжнародна юридична компанія", де він є директором, там же - зарплата за сумісництвом у сумі 49317 грн. місцем роботи в АТ "Міжнародна юридична компанія", гонорари у сумі 1300 грн у "Медійній групі європейського партнерства", 1000 грн - дохід від відчуження цінних паперів та корпоративних прав.

На Єрмака оформлений кредит в "Альфа-Банку" на 1 262 500 грн., він має готівку в сумі 347 тис. доларів, 50 тис. євро, 26 803 та 609 грн. - на банківських рахунках в "OTP Банку" та Кредобанку. Крім того, Єрмак зайняв третім особам 1 380 660 грн, а заборгованість перед ним з боку ТОВ "Гарнет Інтернешнл Медіа Груп" за двома договорами становить 3 334 218 та 4,98 млн грн.

Голова ОПУ має 3 державні цінні папери номінальною вартістю 1000 грн. і є власником частин корпоративних прав у 9 компаніях: 100% у ТОВ "ЕР ПІ АЙ", 99% - у ТОВ "Гарнет Інтернешнл Медіа груп", по 50% - у ТОВ "Міжнародна юридична компанія", "Міжнародна фармацевтична група" та "Інтерпромфінанс-Безпека", 10% - у ЗАТ "Інтерпромфінанс-Україна". 60% прав Єрмаку належить в адвокатському об'єднанні "Міжнародна юридична компанія", 33,33% - у ТОВ "АМА Віжн", 0,01% - у ТОВ "Віссон Юкрейн Технолоджіс".

Єрмак є кінцевим власником усіх зазначених компаній, крім того, є бенефеціаром Міжнародної асоціації "Україна-грузинське співробітництво у сфері іноземного інвестування", ТОВ "М.Є.П." та ТОВ "Українсько-грузинська медійна компанія".

Посилання