Кацуба, Олександр Володимирович

Материал из ДОСЬЕ
Перейти к навигации Перейти к поиску


Кацуба Олександр Володимирович
Кацуба Олександр.jpg
Український ІТ - підприємець, інвестор, меценат, ексзаступник голови правління НАК “Нафтогаз України”

Кацуба Олександр Володимирович - український ІТ - підприємець, інвестор, меценат, ексзаступник голови правління НАК “Нафтогаз України”

Біографія

Олександр Кацуба народився 8 вересня 1986 року у місті Кривий Ріг.

Сім'я

Батько - Володимир Кацуба (1957), впливовий харківський бізнесмен та політик, колишній депутат Верховної Ради. Мати - Наталія Кацуба (1957), власниця та керівниця бізнесу з виробництва та продажу цементу. Старший брат - Сергій Кацуба (1978), бізнесмен та політик, також екснардеп. Олександр Кацуба розлучений, має двох дітей. Ще в ранньому дитинстві з родиною переїхав до Харкова, де пройшли дитинство та юність. Зараз проживає у місті Києві.

Освіта

Олександр Кацуба має три вищі освіти - економічну (Харківський національний університет імені Каразіна), юридичну (Харківська національна юридична академія імені Ярослава Мудрого), у сфері фінансового менеджменту в нафтогазовій сфері (Російський державний університет нафта та газу імені І.М. Губкіна). Кандидат юридичних наук (2013 рік). Кандидат економічних наук (2013 рік).

Бізнес-досьє

Починав кар'єру у сімейному бізнесі, де був заступником директора з економіки НПП “Техпроект”, а пізніше - головою наглядової ради акціонерного товариства “Харківський завод електромонтажних виробів-1”. Ці підприємства належать родині Кацуби.

В медіа найчастіше згадується як відомий менеджер у нафтогазовій сфері, кар'єру в якій почав 2010 року. В травні 2010 року став заступником директора з економічної діяльності апарату управління газопромислового підрозділу “Полтавагазвидобування” в структурі державної компанії “Укргазвидобування”.

У вересні 2010 став заступником Голови Правління державної компанії Державне акціонерне товариство “Чорноморнафтогаз”. На період роботи Кацуби в “Чорноморнафтогазі” припадає рекордне збільшення видобутку газу - більше ніж у два рази - з 1,1 млрд куб.м до 2,4 млрд куб.м. Станом на 2022 рік це - останній успішний проєкт збільшення видобутку газу всередині України в державному секторі газовидобування. Після успішної роботи в “Чорноморнафтогазі”, в грудні 2012 року, О. Кацубу було призначено заступником голови правління НАК “Нафтогаз України”. На цій посаді Кацуба працював до липня 2014 року.

Після завершення роботи в газовій сфері повністю зосередив свою увагу на розвитку власного ІТ-бізнесу у сфері фінансових послуг, який разом з партнерами вивів на міжнародний рівень. Ще під час роботи в газовому секторі Олександр Кацуба почав інвестувати в ІТ - рішення та фінансові сервіси, у сферу мікрокредитування. Пізніше, 2015 року, разом з партнером заснував ІТ-компанію, що просуває свої фінансові цифрові рішення під брендами mycredit.ua, oncredit, click credit тощо. Наразі бізнес працює в Україні та трьох азійських країнах - В'єтнамі, Шрі-Ланці та Індонезії. На ринку України компанія стабільно входить в ТОП-3 лідерів ринку. В інтерв'ю виданню “Автоцентр” повідомив, що на всіх ринках бізнес - рентабельний. В структурах компанії працює 700 ІТ-спеціалістів, маркетологів, фінансових експертів та аналітиків в чотирьох міжнародних офісах. Попри початок повномасштабної російської агресії, компанія планує в найближчій перспективі продовжити свою ринкову експансію на ринках Південної та Південно-Східної Азії, плануючи вихід на індійський ринок.

З 2021 року став гравцем медійного ринку, придбавши автомобільні сайти “Автоцентр” та “Автобазар”, провідні спеціалізовані видання про автомобілі та автомобільний ринок України. Купівля відразу двох автомобільних порталів пов'язана з новим бізнесом Кацуби - разом з партнерами він планував запуск та розвиток лізингового сервісу для легкових автомобілів. Сервіс мав працювати на всій території України. Саме для розвитку лізингу автомобілів та просування нового бізнесу і було придбано “Автоцентр” та “АвтоБазар”, які мали стати органічними маркетинговими майданчиками для нового проєкту. В січні 2022 року сервіс лізингу почав працювати у Києві та Київській області, але через повномасштабне російське вторгнення проєкт було заморожено через високі воєнні ризики.

Політичне досьє

Брав участь в політичному житті Харкова. З 2010 по 2015 був депутатом Харківської міської ради. Під час депутатської каденції обіймав посаду заступника секретаря комісії міської ради з питань транспорту, зв'язку та екології. За власними словами, не мав ніякого особливого інтересу до політики й потрапив до виборчих списків за запрошенням тодішнього керівництва міста “як успішний мешканець Харкова”. Після завершення каденції депутата більше нікуди не балотувався та дистанціювався від політичної активності. Після 2014 року послідовно критикував президентів Віктора Януковича та Петра Порошенка, а також їх оточення за систематичну корупцію та відсутність необхідних для європейської інтеграції реформ.

Волонтерство та благодійність

Після початку повномасштабного російського вторгнення 24 лютого 2022 року взяв активну участь у волонтерській допомозі ЗСУ – купує пікапи для потреб військових, допомагає грошима кільком волонтерським фондам. Крім допомоги українським військовим продовжує власні благодійні проєкти для підтримки дитячих притулків.

Посилання