Кирило Буданов

Материал из ДОСЬЕ
Перейти к навигации Перейти к поискуБуданов Кирило Олексійович
Буданов Кирило.jpg
Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України

Біографія

Кирило Буданов народився 4 січня 1986 року в Києві. У 2007 році закінчив Одеський інститут Сухопутних військ. Після цього служив у спецпідрозділі Головного управління розвідки Міністерства оборони України, де обіймав різні посади.

З весни 2014 року брав участь у бойових діях на Донбасі. Має кілька поранень, одне з яких тяжке.

З 2018 року перебував на спеціальній роботі, а з 2020-го обіймав посаду заступника директора департаменту Служби зовнішньої розвідки України.

5 серпня 2020 року Президент Володимир Зеленський своїм указом призначив полковника Кирила Буданова начальником Головного управління розвідки Міністерства оборони України. 24 серпня 2021-го глава держави своїм указом присвоїв йому військове звання бригадного генерала, а 3 квітня 2022-го - генерал-майора.

25 липня 2022 року призначений керівником Комітету з питань розвідки при президенті України.

Оперативне досьє

Aquote1.png

Буданов упевнений, що розв'язана Путіним війна обернеться катастрофою для Росії. За його прогнозом військові дії закінчаться наступного (2023-го)року виходом на державні кордони України

Aquote2.png

У Києві 4 квітня 2019 року російський диверсант із паспортом громадянина Киргизстану, на ім'я Олексій Ломако заклав вибуховий пристрій в авто Буданова. Втім, міна передчасно здетонувала. Виконавцю замаху вибухом відірвало кисть. Диверсанта та всіх його поплічників затримали.

За словами журналіста Юрія Бутусова, це була спроба помсти за вдалий рейд українських розвідників в окупований Крим у серпні 2016 року. Під час того рейду разом з Будановим був Максим Шаповал. Його росіяни вбили в Києві у 2017 році, заклавши бомбу під автомобіль.

Звання, нагороди

  • Генерал-майор
  • повний кавалер ордена «За мужність»
  • має нагороди "Хрест бойових заслуг", "Учасник АТО", "За військову звитягу", "Захиснику Вітчизни" та ін.