Кушнір, Ігор Миколайович

Материал из ДОСЬЕ
Перейти к навигации Перейти к поискуКушнір Ігор Миколайович
Кушнір ігор.jpg
Голова правління-президент компанії «Київміськбуд»

Біографія

Кушнір Ігор народився 14 червня 1971 року в м. Чернівці. В 1990 році закінчив Крюківський машинобудівний технікум.

Після строкової військової служби, вступив до Кременчуцького політехнічного університету (інженер-механік), 2004 року там же закінчив факультет післядипломної освіти (економіст підприємств). 2013 року отримав ступінь кандидата юридичних наук. 2019 року став доктором юридичних наук у сфері адміністративного права і процесу в Інституті законодавства ВРУ.

1988 року почав працювати електрозварником Кременчуцького житлово-будівельного комбінату.

З 1993 року працював у комерційних структурах у Кременчуці, а з 1994 року займав керівні посади. Спочатку працював заступником директора ТОВ "КП агрофірма «Звезда», потім обійняв посаду генерального директора ТОВ «Кременчуцька нафтова компанія».

До 2008 року Ігор Кушнір був заступником директора компанії «МиС». 2002 року обраний депутатом Кременчуцької міської ради.

З лютого 2008 року працював заступником директора «Житлоінвест».

2010 року переїхав до Києва, припинив роботу у міській раді та «Житлоінвесті».

З 31 березня 2010 року по 18 лютого 2012 року заступник міністра оборони України.

З квітня 2012 року — член правління, віцепрезидент Київміськбуду, 25 квітня 2012 року обраний головою правління Київміськбуду.

Сім'я

Одружений, має двох дітей.

Оперативне досьє

3 липня 2023 року ЗМІ повідомили щодо виявлення на Лазуровому узбережжі розкішної вілли, оформленої на французьку фірму, яку три роки тому придбала компанія дружини президента "Київміськбуду" Ігоря Кушніра. Останній у відповідь заявив, що не має майна поза межами України.[1]

Довідка: Вілла знаходиться у містечку Вільфранш-сюр-Мер, поблизу Ніцци. Вона має назву Cayo і площу у 850 квадратних метрів. Всередині – 6 спалень та ванних кімнат, велика вітальня, винний льох та кухня. Маєток розташовано на закритій території, площею у понад 5 000 квадратів. Також є басейн з панорамним видом на море, великий сад і гараж на 8 авто. Процес купівлі розпочався у 2019 році, коли кіпрська компанії Оксани Кушнір Koksi Holding домовилася про купівлю французької фірми SCP Cayo (на яку і записано віллу) та сплатила аванс. Фінальний етап оформлення відбувся навесні 2020-го. Підтвердження цієї операції знайдено і у фінансових документах компанії, яка продала компанію Koksi Holding Оксани Кушнір, і в аудиторському звіті самої Koksi Holding. В останньому йдеться про вартість у майже 19 мільйонів євро. Французькі рієлтори, з якими Bihus.Info консультувалися перед ефіром, оцінили маєток у 20 мільйонів євро

Ігор Кушнір більше 10 років займає посаду президента “Київміськбуду” – компанії, яка на 80% належить місту Київ. Раніше журналісти Bihus.Info показали, як на виведеній землі з Київміськбуду у Козині бізнес-оточення та родичі Ігоря Кушніра збудували закрите котеджне містечко. Вартість зведених там будинків можна оцінити у понад 3 мільйони доларів. Тоді ж діяльністю “Київміськбуду” зацікавилися і в Національному антикорупційному бюро, а Київрада створила спеціальну комісію щодо перевірки фактів опублікованих в ЗМІ щодо діяльності “Київміськбуду”. Справи компанії в останні роки йшли не надто добре, а на початку 2023-го вона призупинила будівельні роботи та просила про додаткове фінансування з бюджету.

Захоплення

Захоплюється альпінізмом. Цікавиться живописом, має власну колекцію старовинних книг.

Посилання