Леонід Крючков

Материал из ДОСЬЕ
Перейти к навигации Перейти к поиску
Крючков Леонід Васильович
Flag US.png
Флаг RU.png
Kruychkov Leonid.jpg
Підприємець, засновник групи компаній ORUM

Біографія

Леонід Крючков народився у Києві 18 вересня 1979 року.

Закінчив НТУУ КПІ (спеціальність – промисловий маркетинг), КНЕУ (спеціальність – управління міжнародним бізнесом) та Університет ім. Макарова (спеціальність – морська логістика).

2006 року Крючков захистив дисертацію, отримавши ступінь кандидата економічних наук.

Сiм'я

Батьки – Василь та Тетяна Крючкови – пенсіонери.

Розлучений з 2016 року.

Має двох дітей: доньку Варвару (2006 року народження) та сина Федора (2009 року народження).

Кар'єра

Працювати почав ще під час навчання у вузі у 1997 році.

З 2001 по 2003 рік працює в Райффайзенбанк Україна.

З 2004 до 2008 року після викупу контрольного пакету акцій ВАТ «Київреконструкція» став головою правління компанії.

З 2014 по 2015 роки обіймав посаду заступника гендиректора ДП «Укрінмаш», яке входило до концерну «Укроборонпром».

Починаючи з 2016 року, зосередився на власних бізнес-проектах у сфері нерухомості, будівництва, енергетики та логістики.

Леонід Крючков володіє логістичною групою компаній ORUM, що спеціалізується на портовій діяльності, зокрема, агенції, перевалці вантажів, бункеруванні тощо. У компанії працює 1000 працівників. Компанії володіють власним тепловозним парком, буксирувальними засоби, перевізними та перевалочними потужностями.

За даними преси, підприємець володіє низкою бізнес-центрів та інших об'єктів нерухомості у Києві.

Згадування у ЗМІ

У пресі часто згадують компанії Леоніда Крючова та його брата Дмитра. Вони вважаються бенефіціарами операцій із скуповування компаній атомної енергетики – Південноукраїнської, Хмельницької та Рівненської АЕС. Також Леонід Крючков є власником ВАТ «СВЕМОН», що об'єднує близько 40 підприємств, які прокладають лінії телекомунікації та займаються встановленням систем безпеки.

Свого часу Леонід та Дмитро Крючкови купили контрольний пакет акцій АТ «Нафтогазгазбуд» та ЗАТ «Укрнафтогазбуд», щоб згодом, після проведення реструктуризації продати його іншим власникам.

На думку розслідувачів, Крючковим належало 30% акцій компанії АТ "Харківський енергопроект", яке є генпроектувальником для Запорізької та Південноукраїнської АЕС.

У 2018 році Леонід Крючков після викупу за 56 млн грн у Фонду держмайна через підконтрольну ТОВ «Вайс-Трейд» був включений до Наглядової ради АТ «УкрТВС». Декількома роками раніше ця компанія планувала почати будувати на території України завод з виробництва ядерного палива.

У 2009 році брати Крючкови розділили бізнес і припинили спілкування. Дмитро володів енергетичною компанією «Енергомережа». У 2017 році його звинуватили в крадіжці грошей і оголосили в міжнародний розшук.

Політика

У 2006-2007 роках був депутатом Київради. 2019 року балотувався до парламенту від партії ОПЗЖ.

Зв'язки

Леоніда Крючкова вважають людиною, близькою до представників найближчого оточення екс-президента Петра Порошенка – Сергія Березенка та Ігоря Кононенка. Також він дружить з колишнім заступником генпрокурора Віктором Кудрявцевим, про що сам заявив в одному з інтерв’ю.

Благодійність

Група компаній ORUM Леоніда Крючкова займається благодійністю. Зокрема, підтримує освітні дитячі проекти з EDUKIDS та EUROCHILD.