Лісовий, Оксен Васильович

Материал из ДОСЬЕ
Перейти к навигации Перейти к поиску


Лісовий Оксен Васильович
Lisoviy Oksen.jpg
Міністр освіти і науки України

Біографія

Оксен Лісовий народився 21 липня 1972 року на Київщині в родині вчителів.

Оксен Лісовий закінчив Решетилівське художнє училище народних промислів за фахом "художник–кераміст" та Київський державний інститут культури за спеціальністю "бібліотечно-інформаційні системи".

Працював учителем Києво-Могилянського колегіуму, тренером із фехтування та підтримував діяльність громадської юнацької організації «Січ», на керівній посаді в генеральній дирекції ВАТ «Укртелеком».

Оксен Лісовий майже 20 років керував Малою академією наук України, де діти знайомляться з наукою, роблять перші наукові дослідження й відкриття. Лісовий реформував МАН, залучив численних спонсорів, щоб розвивати наукові проєкти. Під його керівництвом у МАН запровадили систему прозорості для захисту наукових проєктів, організували проведення літніх наукових шкіл по всій Україні.

У 2018 році діяльність МАН отримала світове визнання: статус Центру наукової освіти II категорії під егідою ЮНЕСКО.

З початком повномасштабного російського вторгнення в Україну 2022 року добровольцем пішов на фронт у складі 95-ї окремої десантно-штурмової бригади. Водночас дистанційно продовжував виконувати обов'язки директора НЦ «МАНУ».

21 березня 2023 року Верховна Рада призначила Оксена Лісового на посаду Міністра освіти і науки України.

Сім'я

Батько Василь Лісовий — дисидент, організатор українського самвидаву в 1960–1970 роках. Мати Віра Лісова — українська філолог, публіцистка, дисидентка й учасниця українського правозахисного руху. В 1972 році, за тиждень до народження Оксена його батька заарештували та ув'язнили на 11 років за відкритий лист на захист заарештованих шістдесятників. Мати, вчительку української мови та літератури, звільнили з роботи й залишили з 6-річною донькою, в очікуванні сина без засобів для існування.

Aquote1.png "Мій батько був добрим ученим, філософом. Своє життя він присвятив тому, щоб бути максимально чесним. Він аналізував Радянський Союз з усіма його хворобами і як учений казав пацієнтові: "У вас ракова пухлина", а пацієнт йому: "Ти що, мужику, Візьми свої слова назад. А то я зараз тебе посаджу". Він чесно говорив, що не може забрати свої слова назад, тому що пацієнт хворий і врешті-решт помре. І все це в площині соціальних, політичних, гуманітарних проблем того часу. В результаті той хворий пацієнт за такий чесний діагноз кинув мого батька за ґрати на 11 років", - коментував ув'язнення батька Оксен Лісовий Aquote2.png

Одружений, виховує двох синів.

Зв'язки

Довгий Олесь. Разом з батьком Олеся, Станіславом Довгим ініціював заснування в Україні першого Музею науки (2020).

Захоплення

Стріляє з лука, займається фехтуванням і їздить на велосипеді. Щоліта до війни їздив із синами у Карпати, щоб покататися на гірських велосипедах.

Звання, чини, регалії

Кандидатт філофських наук.

Автор понад 250 наукових публікацій та 25 авторських наукових видань.

Посилання