Маковецький, Валерій Семенович

Материал из ДОСЬЕ
Перейти к навигации Перейти к поиску
Флаг RU.png
Маковецький Валерій Семенович
Маковецкий Валерий Семенович.jpg
Керівник Групи компаній Фокстрот, Голова Спостережної мережі Фокстрот.

Валерій Маковецький[1] уродженець Казахстану, народився в 1961 році в Казахстані, в місті Талди-Курган. Через деякий час вся сім'я переїжджає в Україну, в Луганську область, і облаштовується в місті Комунарську (сьогодні Алчевськ). Середню освіту Валерій Маковецький отримав в комунарській школі №9. Своє навчання Маковецький продовжив в Комунарському гірничо-металургійному інституті, куди вступив в 1978 році. Диплом з відзнакою про вищу освіту здобув на факультеті технології машинобудування.

У 1981 році Маковецький Валерій Семенович приходить на Металургійний завод Комунарська і влаштовується на свою першу роботу за фахом, далі в його послужному списку з'являється Мелітопольський верстатобудівний завод. Тут він працює токарем. Через чотири роки, в 1985 переїжджає до Києва, де влаштовується майстром механічного цеху заводу ім. Артема. На рубежі 90-х не в інституті, а відразу на ділі освоює ази бізнесу в галузі продажу побутової техніки і електроніки. І в 1994 році засновує свою справу - спочатку по оптовій торгівлі, а через час відкриває перший маркет, який отримує ім'я (брендинг) - Фокстрот[2]

Знадобилося 10 років, упродовж яких відкривалися нові магазини, поширювалася географія присутності, створювалися нові бренди, і компанія стає великим об'єднанням - Групою компаній Фокстрот, керівником якої в 2004 році став Валерій Маковецький.[3]

Сім'я та зв'язки

  • Разом з дружиною виховав чотирьох дітей
  • Близькі зв'язки - Генадій Виходцев - Генеральний директор Групи компаній Фокстрот.

Бізнес-справа

З моменту створення Фокстроту, в 1994 році, компанія не зупинялася в своєму розвитку. І на кінець 2018 року, підійшовши до свого 25-річного ювілею, налічує 162 магазина в 90 обласних і районних центрах країни. Тільки за 2018 рік Фокстрот відкрив 15 нових магазинів і оновив 15 працюючих вже супермаркетів. Швидкий, сучасний світ стимулює створення нових підходів до продажів. У більшості магазинів створені розумні полки з інформацією про товар, ігрові сектора, «розумний дім» та багато інших. Компанія працює з великою кількістю міжнародних брендів, але розвиває і свої, в портфелі Фокстрот три власні торгові марки: Bravis (її розвивають з 2004 року), Delfa, LeChef.

Валерій Маковецький ініціював участь Групи Фокстрот в Першому національному конкурсі «Благодійник року 2007». Саме тоді компанія стала переможцем в номінації «Вітчизняна бізнес-структура». Також в 2007 році на конкурсі «Бренд року 2007» - компанія перемогла в номінації «Народне визнання» і «Бренд« Меценат».

За результатами 2018 року торгова мережа Фокстрот стала найбільшою не лише за обсягом продажів електроніки та побутової техніки в країні, але й за кількістю магазинів (дані TNS Ukraine, MMI 2018/1).

У 2018 році журнал «Топ-100. Рейтинги найбільших» назвав Фокстрот найприбутковішим рітейлером побутової техніки та електроніки. Були проаналізовані фінансові результати компанії. У підсумку, дохід мережі - 9,4 млрд грн в 2017 році, що на 24% більше, ніж в 2016-му.

Чини, нагороди, регалії

  • 2004 - Валерій Маковецький і Геннадій Виходцев стали співорганізаторами соціального проекту «Похід пам'яті». Увійшовши в оргкомітет соціального проекту, підприємці стали підтримувати ветеранів війни та праці в Києві та деяких обласних центрах України.
  • 2006 - 2012 роки - Золота медаль в національному конкурсі-рейтингу Вибір року.

Посилання