Наумов, Андрій Олегович

Материал из ДОСЬЕ
Перейти к навигации Перейти к поиску
Флаг RU.png
Наумов Андрій Олегович
Наумов Андрей.jpg
Экс-керівник Главку ВБ СБУ

Як пише журналіст Юрій Бутусов, Наумов зробив кар'єру в Генеральній прокуратурі, але він не займався розслідуваннями та розшуком – він дослужився до посади заступника начальника управління матеріально-технічного забезпечення, працював завгоспом.

2017-го його з ГПУ прибрали, і Наумов пішов працювати також на господарську роботу – директором держпідприємства Чорнобильської зони. І ось звідти Наумова призначили одразу головною людиною в СБУ, одразу начальником Головного управління! Стаж служби у СБУ – один рік, і вже отримав генерала!

Андрія Наумова вважали всемогутнім "сірим кардиналом" СБУ.

"Чим займається Наумов - вам скаже будь-який бізнесмен, у якого сфера діяльності потрапляє у відання СБУ. Він вирішує і збирає у Баканова абсолютно все. Наприклад, операція по "наїзду" на підприємства у Igor Tynnyi на користь партнерів Баканова.Призначення генералом Наумова, який не має досвіду оперативної роботи, не має управлінського досвіду в спецслужбах, - це демонстрація реальних пріоритетів СБУ", - вказує Юрій Бутусов.[1]

Оперативне досьє

10 червня 2022 року низка ЗМІ опублікувала інформацію про затримання в Сербії Андрія Наумова за підозрою у відмиванні коштів.

Прикордонники зупинили автомобіль BMW у прикордонному пункті "Прешево", за кермом якого сидів 36-річний громадянин Німеччини Олександр Акст. З ним у машині був Наумов.

Після обшуку в автомобілі поліцейські виявили незадекларовані 607 990 євро, 124 924 долари та два смарагди. Обидва чоловіки затримані поліцію міста Ніш за підозрою у відмиванні коштів.

Наумов виїхав із України за кілька годин до початку широкомасштабного вторгнення російських військ у ніч проти 24 лютого. Свою сім'ю він евакуював із країни декількома тижнями раніше. Українські правоохоронці порушили проти нього кримінальне провадження за підозрою у держзраді, а також провели обшуки наприкінці березня у його квартирах у елітних житлових комплексах Києва.


31 березня 2022 року колишнього начальника головного управління внутрішньої безпеки СБУ Андрія Наумова було позбавлено генеральського звання. Про це повідомив президент Володимир Зеленський у відеозверненні за підсумками 31 березня.


Як встановили журналісти «Схем», перед початком повномасштабного вторгнення армії РФ Андрій Наумов у супроводі кількох людей залишив Україну 23 лютого. Його родина виїхала раніше.

У другій половині березня за низкою адрес Андрія Наумова відбулися обшуки. Як встановили «Схеми», це пов’язано із розслідуванням Державного бюро розслідувань, розпочатого за статтею 111 Кримінального кодексу («Державна зрада»), в якому фігурує ексначальник ГУ ВБ СБУ.

Обшуки провели за кількома адресами, зокрема і тими, про які йшлося в журналістському розслідуванні «Схем» про елітну нерухомість на той час високопосадовця СБУ – у квартирі в ЖК Alter Ego в центрі Києва та селищі Гребінки неподалік столиці. Ця нерухомість записана на його близьких.

Під час обшуків з’ясувалось, що нерухомість Андрія Наумова охороняють співробітники СБУ. Ймовірно, ця охорона надана в рамках кримінального провадження від 2021 року щодо можливої підготовки замаху на вбивство Наумова, повідомляють «Схеми». Цю справу експерти називали «внутрішньою боротьбою» всередині служби.[2]

Посилання