Нейков Леонід Олександрович

Материал из ДОСЬЕ
Перейти к навигации Перейти к поиску
Нейков Леонід Олександрович
Нейков Леонід.jpg
Український держслужбовець, заступник міського голови м. Южне

Нейков Леонід Олександрович - факти та біографія Леоніда Нейкова, заступника мера м. Южне

Біографія

Нейков Леонід Олександрович народився в Одесі 5 листопада 1988 року в родині підприємців. Український держслужбовець, заступник міського голови м. Южне, досвідчений юрист, протягом 10 років працював у прокуратурі. Наразі обіймає посаду заступника голови Южного з питань діяльності виконавчих органів ради. Крім того, керує управлінням правового забезпечення та взаємодії з державними органами.

Його батько тривалий час був задіяний у військовій сфері. Леонід Нейков навчався у рідному місті — спочатку в загальноосвітній школі №31, а далі — у Національному Університеті «Одеська юридична академія» (2006 — 2011). Має диплом юриста.

Професійна діяльність

Майже вся кар’єра Леоніда Нейкова пов’язана зі службою в правоохоронних органах, а саме — прокуратурі. Одразу після завершення юридичної академії Леонід Нейков переїхав до Кропивницького. Тут він спочатку стажувався помічником прокурора, а згодом отримав посаду прокурора Кіровського району.

Утім, уже наступного 2012 року Леонід Нейков повернувся до Одеси.Там він почав працювати в Ізмаїльській міжрайонній прокуратурі. З 2012 по 2014 роки Нейков Леонід Олександрович обіймав посаду прокурора Одеської міжрайонної прокуратури з нагляду за дотриманням законів у природоохоронній сфері. На цій посаді вів резонансну справу щодо забруднення акваторії Чорного моря. Як результат, домігся компенсації державі 26,6 млн грн. від судновласників, які допустили забруднення моря.

Пізніше, у 2014—15 рр., був переведений до управління нагляду у кримінальному провадженні у сфері транспорту прокуратури Одеської області. Леонід Нейков обійняв посаду прокурора відділу з нагляду за дотриманням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання та досудове розслідування. Надалі Нейков Леонід Олександрович перейшов на позицію прокурора відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримкою державного звинувачення у тому самому управлінні. Наступним місцем роботи Нейкова Леоніда Олександровича став відділу нагляду за дотриманням законів органами внутрішніх справ під час провадження досудового розслідування та підтримки державного звинувачення. Там він також працював на позиції прокурора. З 2016 по 2017 роки Леонід Нейков займався контролем над роботою поліції в управлінні з нагляду за дотриманням законів у кримінальному провадженні та координації правоохоронної діяльності прокуратури Одеської області.

У 2017 року Леонід Нейков був прокурором у відділі процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримки державного звинувачення управління нагляду за дотриманням законів у кримінальному провадженні та координації правоохоронної діяльності прокуратури Одеської області. Надалі — заступник керівника Комінтернівської прокуратури Одеської області. На цій посаді запам’ятався результативними діями проти організованих злочинних груп, що займались продажем наркотиків. Завдяки його діям було виявлено та притягнуто до відповідальності чимало наркоторговців.

У 2020 – 2021 – Нейков Леонід Олександрович обіймав посаду голови Білгород-Дністровської прокуратури (Одеська область). Тут Леонід Нейков запобіг розтраті бюджетних коштів, сприяв боротьбі з корупційними проявами. Внаслідок скоординованих дій прокуратури та СБУ було затримано ексголову Затокської селищної ради, який обвинувачений у низці правопорушень і раніше ховався від правосуддя. Під час служби на Одещині Леонід Нейков також зумів запобігти вилученню з комунальної власності земельних ділянок у Затокській селищній раді на суму понад 131 млн грн. Також добився скасування рішень Затокської селищної ради щодо передачі 5 га рекреаційних земель у власність приватних осіб під індивідуальне дачне будівництво.

До кінця 2021 року і далі до середини весни 2022 року Леонід Нейков працював старшим слідчим другого слідчого відділу Територіального управління Державного бюро розслідувань (Миколаїв).

Після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну 24 лютого 2022 року наказом Державного бюро розслідувань Леоніда Нейкова направлено на службу до прикордонного пункту пропуску Одеської області.

З кінця квітня 2022 року, за результатами сесії міської ради міста Южне (Одеська область), призначено заступником міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради. Крім того, завдання Леоніда Нейкова передбачають управління правовим забезпеченням та взаємодією Южненської міськради з держорганами.

Як наголошує Леонід Нейков, і ці заяви підкріплені даними ЗМІ, серед першочергових завдань — запуск безкоштовного якісного центру правової підтримки населення. Також Нейков Леонід Олександрович розпочав процес організації відділу внутрішньої безпеки міськради м. Южне. Завдання нової структури — запобігання корупції та підвищений контроль за виконанням службових обов'язків працівниками мерії.

У 2022 році на посаді заступника мера міста Южного спільно з міським головою провів ряд зустрічей з питань національної безпеки, оборони та розвідки. Завдяки оперативним діям вдалося підвищити захист від російського вторгнення до регіону.

Спільно з колегами Леонід Нейков забезпечує ефективну роботу муніципальної влади (м. Южне) за умов воєнного стану. Соціальна інфраструктура працює без збоїв, мешканці забезпечені всім необхідним. При цьому мерія також надає гуманітарну підтримку жителям районів Миколаївської області, які постраждали від військових дій.

Леонід Нейков після призначення заступником міського голови міста Южного на час воєнного стану відмовився від зарплати на користь Збройних Сил України. Усі гроші Нейков Леонід Олександрович переказує ЗСУ.