Олег Мітрохін

Материал из ДОСЬЕ
Перейти к навигации Перейти к поиску
Олег Мітрохін
Флаг RU.png
Олег Митрохин.jpg
Власник компанії «МІК»

Олег Мітрохін — український підприємець. Ключовий актив: компанія «МІК», яка спеціалізується на пошитті уніформи та інших видів спецодягу. Виробник є одним з визнаних лідерів ринку, а його продукцію обирають такі великі гравці, як «Арселор Міттал», «Дніпроспецсталь», «Запоріжсталь», «Інтерпайп», «Метінвест».

Походження

Олег Мітрохін народився 8 грудня 1975 року (Запоріжжя). Має українське громадянство. Після початку повномасштабного вторгнення країни-агресора в Україну Олег Мітрохін залишається в Україні та активно займається підтримкою фронту.

Освіта

Середню та вищу освіту здобув у рідному місті. Після закінчення школи вступив на факультет «Комп'ютерних наук та технологій» Національного технічного університету. Успішно закінчив виш із дипломом інженера програмного забезпечення (1997).

Кар’єрний шлях

Олег Мітрохін почав свій кар’єрний шлях з часів студентства. Поєднуючи навчання та роботу, з 1994 по 1998 роки працював слюсарем цеху обробки деталей компанії ТОВ «Броекр Лтд».

Наступним місцем роботи стала компанія "Мінора". При цьому сюди Мітрохін прийшов уже з дипломом про вищу освіту та обійняв посаду заступника директора з комерції.

Ще до кінця 1998 року Мітрохін перейшов на нову роботу – став заступником генерального директора компанії «МІК». Саме з цим бізнесом пов'язані його основні здобутки, у чому допоміг як досвід робітничої професії у студентські роки, так і експертиза у бізнесі.

Посаду генерального директора «МІК» Олег Мітрохін отримав у 2010 році, а роком пізніше також і позицію директора з розвитку компанії.

Станом на 2023 рік — Олег Мітрохін власник ТОВ «МІК», а сама компанія під його керівництвом стала одним з лідерів національного ринку робочого спецодягу та спецвзуття, а також засобів індивідуального захисту для різноманітних сфер діяльності. Крім того, компанія займається пошиттям військової форми різних типів.

У червні 2023 року бізнесмен підтримав маніфест Федерації роботодавців України про заборону використання державних силових структур у корпоративних суперечках на час воєнного стану.

Розвиток «МІК»

Олег Митрохин 1.jpg

Компанія «МІК» стала стрімко розвиватися одразу після приходу Олега Мітрохіна у 1998 році. Тоді завдяки його активному просуванню бізнесу - компанія вийшла на закордонні ринки. При цьому компанії з понад 20 країн уклали контракти на постачання сировини, а «МІК» почала розвивати власну сировинну базу.

Крім того, отримала розвиток та виробнича складова, що посилило позиції компанії, підвищило конкурентоспроможність та автономію. "МІК" вигідно відрізняється від інших гравців тим, що може собі дозволити самостійно відшивати замовлення, а не розміщувати їх на потужностях підрядників. У штаті компанії понад 1500 швачок.

Згодом Мітрохін вивів «МІК» у лідери ринку робочого одягу та уніформи. Організація регулярно вигравала та виграє тендери великих замовників, включаючи такі компанії, як "Арселор Міттал", "Дніпроспецсталь", "Запоріжсталь", "Інтерпайп", "Метінвест". Загалом серед клієнтів компанії є безліч промислових підприємств різних сфер спеціалізації: від металургії до хімічної галузі. При цьому замовники довіряють якості продукції, яка відповідає вимогам безпеки кожної окремої галузі, так і стандартам національної системи сертифікації (УкрСЕПРО). Репутація «МІК» формувалась роками, і сьогодні клієнти точно знають, що обирають перевірену та надійну продукцію. У 2018 році прибуток «МІК» склав близько 1,5 млрд грн.

Окремо варто відзначити пошиття саме військової форми, адже «МІК» уже понад десятиліття співпрацює із Міністерством оборони України. Важливий тендер «МІК» виграла у 2014 році. Тоді було виготовлено та поставлено 8 тисяч комплектів літніх польових костюмів на суму 5 млн грн. Після успішного виконання замовлення були отримані й інші, - крупніші. Сьогодні «МІК» під керівництвом Олега Мітрохіна входить до ТОП-20 виробників предметів одягу для військовослужбовців.

Після 24 лютого 2022 року компанія збільшила лінію виробництва для потреб фронту, і навіть брала участь у закупівлі необхідного фронту устаткування, амуніції, автомобільної техніки. Крім того, у 2023 році «МІК» випустила модернізовану версію зимової військової форми. Одяг відповідає вимогам військових та гарантує належну якість. Використані найсучасніші технології: мембрани, утеплювач hollow soft, omni-heat, найкращі типи нейлону. Інновація була вдалою: одяг зберігає тепло, пропускає повітря, відводить вологу. Як результат, форма стала офіційною у ЗСУ. Також «МІК» виступила одним із учасників розробки жіночої військової форми.

Визнання діяльності

Олег Мітрохін займається підтримкою волонтерських ініціатив та благодійними проектами ще з 2014 року. Його діяльність відзначена у подяках та грамотах бойових командирів.

Мітрохін отримав подяки від:

 • особового складу Сил Спеціальних Операцій Збройних Сил України
 • Штурмової роти №710 бригади охорони
 • військових частин 3018 та 3057
 • командира добровольчого формування Запорізької територіальної громади №3 "Хортицький полк"
 • командира військової частини А1414 полковника Сергієнка
 • командира 53-ї окремої механізованої бригади, полковника Полякова
 • командира військової частини А0536, а також від командира військової частини А1302 полковника Брижинського
 • командування 93 окремої механізованої бригади Холодний Яр
 • командира військової частини А7038, полковника О. Ігнатьєва
 • 1 механізованого батальйона 72 окремої механізованої бригади ім. "Чорних Запорожців"
 • командира військової частини Т0910 та військових частин А0666, А0224, А2176

Окрім того, особисту подяку Олегу Мітрохіну оголосив Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Валерій Залужний. Полковник Сергієнко також вручив Мітрохіну нагрудний знак "300 НТП". Крім того, діяльність Олега Мітрохіна відзначена почесними грамотами командира тактичної групи ОТУ «Північ», голови Запорізької облдержадміністрації, мера Запоріжжя. Представники 92-ї окремої механізованої бригади вручили Олегу Мітрохіну пам'ятний знак.

Патріарх Київський Української православної церкви Київського патріархату Філарет нагородив Мітрохіна медалями «За жертовність та любов до України», «Захисник України», «За службу», «За служіння Батьківщині».

Олег Мітрохін — володар ордена «Бойовий волонтер України», яким нагороджують за особливі заслуги у допомозі захисникам України.

Родина

Вдівець, двоє дітей.