Сергій Крук

Материал из ДОСЬЕ
Перейти к навигации Перейти к поиску

Сергій Крук – український держслужбовець, колишній голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій, генерал-майор служби цивільного захисту, керівник ВП «Аварійно-технічний центр» АТ НАЕК «Енергоатом».

Крук Сергій Іванович RU
Sergiy Kruk.jpg
Український держслужбовець, екс-голова ДСНС, генерал-майор

Біографія

Сергій Іванович Крук народився у місті Рівне (Україна), 7 серпня 1977 року. Дитинство провів у рідному місті, там і отримав середню освіту.

Освіта

1999 – випускник Університету цивільного захисту (колишній Інститут пожежної безпеки Міністерства Внутрішніх Справ) у м. Харкові. Має професійну спеціальність «пожежна безпека» та кваліфікацію спеціаліста.

2008 рік – Сергій Крук отримав другу вищу освіту в Києві, в Університеті внутрішніх справ, на факультеті «Правознавство», отримав спеціальність юриста.

2011 рік – отримав науковий ступінь у галузі педагогічних наук. Найвищий науковий ступень, а саме, доктора наук отримав у 2020-му році. У 2019 році захистив дисертацію «Інституційний розвиток державного управління у сфері забезпечення національної безпеки України».

Кар’єра

Першим місцем роботи (і саме за фахом) у 1994 році став департамент пожежної охорони МВС та служби з надзвичайних ситуацій. Протягом двох років, починаючи з 1999 – інженер першої окремої пожежної частини в м. Рівне. З лютого 2001 р. Сергій Крук призначений заступником керівника з пожежного нагляду.

2003-2004 – керівник служби пожежного нагляду Рівненського району. Начальник 10-ої пожежної частини селища міського типу Клевань.

Протягом шести років з 2004 по 2010 – займає посаду керівника Рівненського відділу Головного управління МНС України у Рівненській області.

2010-2014 – заступник керівника Головного управління МНС України (Рівненська область). 2014 – керівник Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій (Рівненська область).

Sergiy Kruk 1.jpg

З першого лютого й по кінець квітня 2021 року брав участь в Операції Об’єднаних сил. Сергій Крук відповідав за взаємодію сил та засобів Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Донецькій та Луганській областях.

У листопаді 2021 року постановою Кабінету міністрів України Сергія Крука призначено на посаду тимчасового виконуючого обов’язки голови ДСНС України. Вже через 4 місяці, у лютому 2022, - Кабмін призначив Крука Головою ДСНС України.

На посаді голови ДСНС України: Сергій Крук зайняв посаду на початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Одразу на посаді домовився про постачання закордонної допомоги (рятувальної та пожежної техніки) для ліквідації наслідків військової агресії РФ. Багато одиниць пожежної та спеціальної техніки було втрачено через воєнні дії, запаси треба було відновлювати. 12 квітня 2022 року Сергій Крук ініціював приєднання ДСНС України до CTIF (Міжнародна асоціація протипожежних та рятувальних служб всього світу). І вже в липні 2022 – Україна повноправний член асоціації.

Сергій Крук значну увагу приділяв одному з ключових напрямків роботи ДСНС і критично важливому в умовах ведення бойових дій. Йдеться про гуманітарне розмінування країни. Вів перемовини з донорами та отримав від закордонних партнерів перші машини для розмінування, проведення піротехнічних робіт. Для роботи на техніці було організовано навчання персоналу.

Під час перебування на посаді неодноразово виїжджав на фронт, у район ведення бойових дій, для контролю забезпечення рятувальних підрозділів ДСНС необхідною технікою.

Сергій Крук сприяв створенню логістичних хабів для зберігання та розподілу допомоги від закордонних донорів. Разом з Механізмом цивільного захисту ЕС було створено на кордоні, у польському Жешуві і Ніско, словацькому Кошице, та румунській Сучаві чотири хаби. Завдяки стрімкому розвитку Держслужби з надзвичайних ситуацій та здобуття за період війни особовим складом ДСНС України унікальних навичок, у березні 2023 року Україна приєдналася до Механізму цивільного захисту ЕС. На посаді Голови ДСНС Сергій Крук перебував до серпня 2023 року.

Жовтень 2023 року – призначений керівником ВП «Аварійно-технічний центр» АТ НАЕК «Енергоатом».

Нагороди

  • 23.08.2021 Сергій Крук отримав орден Данили Галицького, підписаний відповідний Указ Президента (389/2021).
  • 2007 – «За відзнаку в службі», другий ступінь
  • 2010 - «За відзнаку в службі», перший ступінь
  • 2010 – «За сприяння органам внутрішніх справ України»
  • 2016 - Нагрудний знак «Знак Пошани»
  • 2018 - Відзнака МВС України «Вогнепальна зброя»
  • 2019 - Нагрудний знак МВС України «За безпеку народу»
  • 2021 - медаль «За сприяння ЗСУ»

Родина

Разом із дружиною виховують двох дітей (доньки).

Посилання