Сивий Руслан Петрович
Сивий Руслан Петрович | |
---|---|
Руслан Петрович Сивий – керівник Рівненського регіонального офісу «U-LEAD з Європою». За часів президенства опального Віктора Януковича очолював Дубенську державну районну адміністрацію. | |
Біографія
- Дата народження – 8 вересня 1968 року
- Місце народження – с. Великі Межирічі Корецького району Рівненської області, Україна
- Національність – українець
- Знак зодіаку – терези
Сім’я
Одружений, має двох дочок та сина.
Руслан Сивий є рідним братом Ярослава Сивого, екс-голови правління санаторію «Червона калина», якого у 2021 році знайшли мертвим у лісі на Обухівській трасі, що неподалік Києва. Одна із версій злочину, яку опрацьовують правоохоронці, вбивство з метою пограбування. Також є версії вбивства з корисливих мотивів, пов’язаних з професійною діяльністю.
Захоплення
Гірські лижі, більярд. Призер всеукраїнської спартакіади серед держслужбовців.
Освіта
У 1993 році закінчив Київський політехнічний інститут, за фахом – інженер-металург. У 2005 році – Львівський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, кваліфікація – «Магістр державного управління»
Кар’єра і бізнес
Трудову кар’єру розпочав у 1984 році робітником Великомежиріцького ПМК-179 Корецького району. У 1987-1989 роках проходив дійсну військову службу у прикордонних військах СРСР.
Після закінчення інституту, в 1994 році працював інженером-програмістом УСА «Зоря-кукурудза». З 2010 року – приватний підприємець. З листопада 2010 року по березень 2011 року – комерційний директор Тойота Центр Рівне «Агат Авто».
Кар’єра політика
У політику потрапив через рік після закінчення інституту. У 1994-1998 роках юний інженер-металург почав працювати провідним (згодом головним) спеціалістом відділу радіоекології відділу управління у справах захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС Рівненської облдержадміністраці, де стрімко зробив кар’єру та у 1998 році став начальником відділу.
Далі рік, з 2004 по 2005 обіймав посаду заступник начальника управління соціальних гарантій та соціального захисту громадян, які постраждали від наслідків аварії на ЧАЕС Рівненської облдержадміністрації.
Після чого ще рік працював начальником відділу головного управління праці та соціального захисту населення Рівненської облдержадміністрації. У 2006 році Сивого назначили головою Корецької райдержадміністрації. Цю посаду він обіймав до 2010 року, після чого був обраний депутатом Рівненської обласної ради шостого скликання за списками партії «Наша Україна».
Проте, крісло чиновника Сивий залишив не надовго. У березні 2011 року його призначили заступником начальника головного управління праці та соціального захисту населення РОДА, а згодом – першим заступником директора департаменту соціального захисту населення РОДА.
Увесь цей час політик залишався членом партії «Наша Україна». Тому було дивним, коли напередодні кривавих подій на Майдані він прийняв пропозицію екс-президента Віктора Януковича та у грудні 2013 року очолив Дубенську РДА. Саме у той час очільники регіонів повинні були виконувати найтяжчі накази – виступати проти волевиявлення власного народу та віддавати накази силовикам розганяти акції протесту проти діючої влади.
У березні 2014 року голови обласної та районних державних адміністрацій потрапили під дію Закону України «Про очищення влади». Тож увесь керівний склад виконавчої гілки влади на Рівненщині змінився. Усі, крім голови Дубенської РДА Руслана Сивого. Його теж ніби збирались люструвати та звільнити. Але на захист політика став тодішній губернатор Рівненщини Сергій Рибачок. З його подачі 12 березня у місті Дубно відбулося Народне віче з питання про залишення на посаді голови Дубенської РДА Рівненської області Руслана Сивого. Мовляв, він підтримував Майдан, тому заслуговує на довіру.
Проте «афера» не вдалася. І Сивий, зрештою, звільнився сам. Що дало йому можливість не потрапити до списку люстрованих, чого він, вочевидь, умисно та спритно уникав.
Без роботи політик довго не сидів. У квітні 2015 року йому запропонували посаду директора «Офісу реформ» при Рівненській ОДА. Оскільки керівник «Офісу» не має статусу держслужбовця, то й перевірку, відповідно до Закону «Про очищення влади», проходити не потрібно було.
Проте 29 березня 2016 року Сивого таки звільнили з посади, згідно з цим Законом. Та залишили радником голови Рівненської ОДА Віталія Чугуннікова.
Між цими подіями політик знову балотувався до Рівненської обласної ради. Вже від провладного Блоку Петра Порошенка (БПП). Проте на виборах не виграв.
У 2016 році він очолив Рівненський Центр розвитку місцевого самоврядування, що, за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», створювався в кожній області. Зараз він очолює Рівненський регіональний офіс «U-LEAD з Європою», через який вирішується багато питань фінансування проєктів розвитку громад.
Компромат
Такий довгий час при владі та близькість до бюджетних і грантових коштів дозволяє Сивому відчувати себе справжнім господарем регіону. Часто саме він вирішує, якому бізнесу в регіоні бути, а якому ні. Хто отримає бюджетні чи грантові кошти, а хто залишиться з облизнем. І неважливо, що більшість коштів, розподіленням яких займається Сивий, використовуються неефективно або не доходять до переможців конкурсів. Головне, голосно заявити про інвестиції та попросити у донорів ще.
Про вплив політика на бізнес-клімат на Рівненщині знають і в столиці. Саме його кандидатура розглядається як альтернатива у випадку відставки діючого голови РДВА Віталія Коваля, якому вже не раз висловлювали недовіру депутати обласної ради. Чи не рук Сивого справа розкачування крісла під Ковалем?
Багаторічний вплив на бізнес в регіоні забезпечив Сивому зв’язки у кримінальному світі. Зокрема, його персону тісно пов’язують з місцевим кримінальним авторитетом Володимиром Рашовським, який, за офіційними даними, займається агробізнесом, торгівлею пальним, видобуванням торфу, виробництвом продуктів нафтопереробки, полюванням та відловлюванням тварин. Неофіційно ж його пов’язують із контрабандою бурштину в області. Жителі Рівненщини, які добре знають родину Сивих, не виключають причетність Рашовського до вбивства екс-голови правління санаторію «Червона калина» Ярослава Сивого. Є інформація, що саме цей кримінальний авторитет «кришував» санаторій, завів його у борги та через Руслана Сивого тиснув на Ярослава і змушував його організувати скупку долей у співвласників з метою заволодіння закладом.