Сисоєнко, Ірина Володимирівна

Материал из ДОСЬЕ
Перейти к навигации Перейти к поиску
Сисоєнко Ірина Володимирівна RU
Sysoenko Irina.jpeg
Народний депутат Верховної Ради України VIII скликання. Керівник «Центру медико-психологічної реабілітації на Саксаганського». Президент ГО «Всеукраїнська асоціація фізичної медицини, реабілітації та курортології». Політик, громадський діяч. Заслужений юрист України

Біографія

Народилася 6 березня 1982 року у м. Миколаїв, (Україна).

З 1999 до 2003 року: закінчила Міжнародний Соломонів університет, юридичний факультет за спеціальністю «правознавство».

2003 – 2004 рр. – навчалася у Національній академії внутрішніх справ (на заочній формі навчання), факультет «Правознавство».

2003 – 2005 рр. – закінчила з відзнакою «Інститут інтелектуальної власності», отримала диплом магістра права у сфері інтелектуальної власності.

З 2005 по 2009 р. працювала головним спеціалістом судового відділу управління захисту прав Державного департаменту інтелектуальної власності і міністерства освіти та науки України.

З 2009 - генеральний директор ТОВ «Патентно-юридична агенція «Бренд-Груп».

З 2014 - співзасновник та генеральний директор юридичної компанії «Бабіч, Сисоєнко та партнери».

З 2014 року працювала викладачем кафедри цивільного права Київського університету права Академії наук України.

Науковий співробітник Київського університету права Академії наук України. Здобувач кафедри цивільного права Київського університету права Академії наук України.

У травні 2014 року балотувалася до Київради.

З листопада 2014 року народний депутат Верховної Ради України VIII скликання.

З 2017 року є головою Опікунської ради ГУ «Інститут педіатрії, акушерства та гінекології імені О.М. Лук'янової Національної академії медичних наук України».

2018 – 2020 – закінчила з відзнакою «Міжрегіональну Академію управління персоналом» за спеціальністю менеджмент та спеціалізацією «Медичний та фармацевтичний менеджмент».

Народний депутат України

На виборах у 2014 році Ірину Сисоєнко було обрано народним депутатом України.

З 2014 до 2019 року працювала заступником голови Комітету охорони здоров'я Верховної Ради України VIII скликання. У період з 2014 року до 2019 року Сисоєнко була керівником підкомітету з контролю реалізації медичної реформи Комітету ВР з охорони здоров'я.

Автор понад сотні законопроектів, понад 18 із яких стали Законами. Ірина Сисоєнко автор законопроекту «Про запобігання інвалідності та систему реабілітації в Україні», основне завдання якого – побудова ефективної системи медичної реабілітації в Україні.

Співавтор Законів:

  • Закон «Про автономізацію медичних закладів»;
  • Закон «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення»;
  • Закон "Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людини".

Громадський діяч

Розвиток галузі реабілітації - основа роботи VAFK

З 2019 року – президент Громадської Організації «Всеукраїнська асоціація фізичної медицини, реабілітації та курортології». Асоціація має загальноукраїнський статус, об'єднує медичних працівників, науковців, практикуючих спеціалістів із реабілітації, які допомагають у відновленні здоров'я. Під егідою Асоціація проводять наукові конференції, семінари-практикуми. Асоціація також поєднує лікувальні заклади, де проводиться реабілітація, відновлювальне лікування.

З 2022 року та до сьогодні Ірина Сисоєнко керівник «Центру медико-психологічної реабілітації на Саксаганського» (у Києві) Інституту медицини праці імені Кундієва Національної академії медичних наук України. Також Ірина заступник директора Державного наукового інституту медицини праці та професійних хвороб ім. Ю. І. Кундієва.

«Центр медико-психологічної реабілітації на Саксаганського» займається реабілітацією, відновним лікуванням пацієнтів із різними травмами, у тому числі й військовими. Це насамперед мінно-вибухові травми, контузії та подальші ушкодження головного мозку. Проблеми опорно-рухового апарату, протезування кінцівок. Травми обличчя, пошкодження слуху, очей. Травми від стискання. Лікування хронічних захворювань та їх загострень.

Команда «Центру медико-психологічної реабілітації на Саксаганського» проводить реабілітацію на основі сучасного медичного обладнання за міжнародними протоколами. Також у центрі використовуються програми телереабілітації. Центр використовує комплексну систему та формує індивідуальний план реабілітації під кожного пацієнта.

Пацієнтами Центру стають також люди з ампутаціями кінцівок, їм надаються послуги з підготовки до протезування та самого протезування. Створено «Школу ходи», де пацієнти з ушкодженнями нижніх кінцівок та на протезах відновлюють техніку ходи, стабілізують роботу опорно-рухового апарату.

«Центр медико-психологічної реабілітації на Саксаганського» став першим у використанні Rehabilitation Gaming System – інноваційного рішення щодо нейросенсорної реабілітації.

Також у Центрі використовується телемедицина: онлайн-консультації медиків із колегами з німецької клініки «Шаріте» та іншими європейськими центрами. Такий підхід дозволяє пацієнтам отримувати найкращі реабілітаційні програми.

«Центр медико-психологічної реабілітації на Саксаганського» щодня надає допомогу понад 60 військовослужбовцям. З моменту свого відкриття надав допомогу понад 1700 пацієнтам.

Ірина Сисоєнко, керівник «Центру медико-психологічної реабілітації на Саксаганського» про роботу Центру: «У нашій мультидисциплінарній реабілітаційній команді працюють лікарі фізичної та реабілітаційної медицини, які координують роботу команди та розробляють індивідуальні реабілітаційні плани. У нас також є фізичні терапевти, які допомагають відновити рухові функції пацієнтів, ерготерапевти, які працюють над відновленням побутових та соціальних навичок, а також терапевти мови, які працюють над відновленням мовних функцій. Крім того, у нашій команді є протезисти-ортезисти, психологи, медсестри з реабілітації, асистенти фізичних терапевтів та ерготерапевтів».

Ірина Сисоєнко також створює проект «Центр реабілітації здоров'я жінок, які постраждали від війни», він розташований на території Інституту педіатрії, акушерства та гінекології Національної академії медичних наук України в Києві.

Категорії жінок, які підлягають реабілітації:

  • ті, що перебували у полоні;
  • ті, що отримали поранення;
  • жінки-військові, тривалий час перебування яких на фронті призвело до погіршення стану здоров'я;
  • жінки із порушеннями ендокринної системи;
  • жінки з порушенням репродуктивних функцій;
  • соціально незахищений контингент жінок та дівчаток-підлітків, переселених із окупованих регіонів.