Тарас Думич

Материал из ДОСЬЕ
Перейти к навигации Перейти к поиску


Тарас Думич
Думич Тарас.png
Керуючий партнер міжнародної юридичної фірми «Wolf Theiss» в Україні

Біографія та кар’єра

Тарас Думич народився 28 вересня 1977 року у Львові.

У 1999 році закінчив юридичний факультет Львівського державного університету ім. Івана Франка. Навчався у Школі права університету Балтимору (США), Гаазькій академії міжнародного права (Нідерланди).

Також у 2022 році отримав диплом із відзнакою магістра міжнародного та порівняльного бізнес права юридичного факультету Лондонського університету Гілдхол.

Працював науковим співробітником на факультеті правничих наук Національного університету Києво-Могилянської академії, згодом – науковим співробітником та виконавчим директором Центру систем правової інформації факультету правничих наук.

Адвокат Тарас Думич спеціалізується на злитті та поглинанні підприємств, інфраструктурних проєктів, сільського господарства, енергетики та нерухомості, також працював помічником народного депутат України.

З 2002 по 2007 рік працював юристом у юридичній фірмі «Би. Си. Томс єнд Ко» у Києві.

З 2010 року став керуючим партнером міжнародної фірми «Вольф Тайс» (Wolf theiss) в Україні, яка є однією з провідних юридичних компаній у Центральній, Східній та Південно-Східній Європі.

Захист кримінального авторитета Тамаза Сомхішвілі

У 2015 році у Тараса Думича з’явився новий клієнт – російський кримінальний авторитет Тамаз Сомхішвілі. Справа стосувалася позову Сомхішвілі до Київради та Київської державної міської адміністрації на суму в $98 млн.

Тамаз Сомхішвілі – скандальна особистість. Його вважають людиною, наближеною до одного з лідерів злочинного світу Діда Хасана (Аслан Усоян). Крім того, він є довіреною особою авторитета Шакро Молодого (Захар Калашов) та правою рукою злодія в законі Богомола (Геннадія Богомолова). Сомхішвілі контролював нафтову компанію «Когалимнафтогаз», яка пізніше стала «Лукойлом». У кримінальних колах Тамаза Сомхішвілі називають «Тамаз Тобольський».

У 2007 році компанія Тамаза Сомхішвілі «Київ-Термінал» виграла тендер на реконструкцію Харківської площі в українській столиці. Однак роботи не виконала і навіть не розробила проєкту реконструкції, через що місто розірвало інвестиційну угоду. У 2018 році, коли терміни позовної давності давно минули, компанія Сомхішвілі подала позов до суду щодо компенсації «збитків та неотриманої вигоди» на суму в $98 млн. Суд першої інстанції частково задовольнив вимоги позивача, Верховний суд – направив справу на повторний розгляд до апеляційної інстанції. На судовому засіданні у листопаді 2022 року представник КМДА зачитав лист ГУР Міноборони України про те, що Тамаз Сомхішвілі є громадянином росії. Адвокат Тарас Думич публічно у спілкуванні із представниками ЗМІ заперечував російське громадянство свого клієнта, стверджуючи, що він є громадянином Великої Британії та «британським інвестором».

За даними публіциста Сергія Іванова, який опублікував фото російського паспорту Тамаза Сомхішвілі та дані міграційної служби, він проживав у москві з 1995 по 2022 роки. При цьому Тарас Думич наполягає, що його підзахисний 14 років не проживає у росії.

На сайті «Дзеркала тижня» було опубліковане розслідування Сергія Іванова, в якому йдеться про те, що Тамаз Сомхішвілі контролює тбіліський авіазавод, що є підрядником Міноборони рф та ремонтує російські бойові літаки, що вбивають українців. Іванов звернувся до СБУ, ОП, ВР, КМУ та НБУ з вимогою щодо внесення Тамаза Сомхішвілі до санкційного списку РНБО.

Крім того, ЗМІ з’ясували схожу земельну аферу, яку Сомхішвілі реалізував в Одесі. Компанія «Схід-ХХІ», бенефіціаром якої був до 2019 року Тамаз Сомхішвілі, заробила $11 млн на продажу землі державного підприємства за сприяння структур, що були пов’язані із діючим мером Геннадієм Трухановим.

В інтерв’ю проросійському виданню «Весті» Тарас Думич заявив, що його клієнт справді мав бізнес у росії, в тому числі, торгував нафтою для російського ЛУКОЙЛа, але зазначив, що «це респектабельна компанія». На думку Думича, «якщо звинувачувати клієнта у російському громадянстві, то треба звинувачувати у державній зраді президента Зеленського та міністра оборони Резнікова, які мали бізнес у москві». Також Думич зазначив, що «Сомхішвілі пропонував Києву мирову угоду, але погодився зачекати до кінця війни на іншу ділянку такого ж розміру, як Харківська площа», але одночасно «розглядають варіант подати позов до Міжнародного арбітражу, бо в Україні ніякої справедливості отримано не буде». На питання, чи готовий Тамаз Сомхішвілі засудити війну в Україні, Тарас Думич відповів: «А що це змінить? Мій клієнт не агресор і не злочинець».

Інтерв’ю Тараса Думича проросійському виданню розкритикували у соцмережах. Правозахисник та активіст Олександр Аронець закликав міжнародну юридичну компанію «Вольф Тайс» розірвати договір із адвокатом Тарасом Думичем через те, що він захищає особу, яка безпосередньо бере участь в війні проти України.

Джерела