Ширяєв, Олег Вікторович

Материал из ДОСЬЕ
Перейти к навигации Перейти к поиску

Український військовий командир 225 окремого штурмового батальйону

Ширяєв Олег Вікторович
Shiryaev Oleg.jpg
Український військовий командир 225 окремого штурмового батальйону

Біографія

Ширяєв Олег Вікторович народився 28 вересня 1986 року в україно-російський сім’ї, в селі Місцево Орехово-Зуївського району Московської області (СРСР). Мати українка, батько росіянин. Після розлучення мати забирає сина та переїздить до України.

З 1992 року Олег пішов до Люботинської загально-освітньої школи №4.

Під час навчання активно займається спортом, проявляє інтерес до історії України та козацтва. Стає призером чемпіонатів міського і обласного значення з реплінгу.

Після закінчення 11-го класу в 2003 році вступає до Харківського національного економічного університету імені Семена Кузниця роки навчання 2003-2008р.

В 2007 р. входить до складу організації патріотів України.

Після закінчення університету у 2008 році за власним бажанням вступає до лав ЗСУ де проходить строкову службу 2008-2009р. в повітряних силах України, де займав посаду командира відділення.

З жовтня 2014 року приймає участь в антитерористичної операції на сході України.

З 2015 - майор національної поліції, командир роти РПСПОП «Східний Корпус» Головного управління національної поліції Харківської області.

20 квітня 2016 року Ширяєв Олег був призначений радником губернатора Харківської області зі зав’язків з громадськістю та територіальної оборони на громадських засадах. На новій посаді активно допомагає і розвиває такі напрямки: історично-культурну спадщину регіону, фізичне виховання молоді, дитячі будинки та інтернати для дітей сиріт.

На громадський засаді 23 серпня 2017 року разом з міським головою Генадієм Кернесом відкрили пам’ятник відомому кошовому отаману Івану Сірко, який є родом з Харківщини.

Олег Ширяєв був одним з натхненників реалізації проекту «Іду на Ви» з контактного єдиноборства, кубку області з міні футболу.

Неодноразово Олег Ширяєв затримувався за його політичні вподобання та переконання.

Маючі бойовий досвід в антитерористичних операціях в березні 2022 року очолив роту 228-го батальйону 127-ї бригади ТрО. Брав участь у звільнені Харківської області за що був нагороджений орденом «За мужність» III ступеня.

Формує 225-й окремий штурмовий батальйон, де зараз перебуває на посаді командиру батальйону, позивний узяв собі в честь великого козака отамана Івана Сірко «Сірко», солдати батальйону називають себе «командою Сірка».

Нагороди

Орден «За мужність» III ступеня.

Посилання