Заліський Андрій

Заліський Андрій Вікторович RU
Andriy Zaliskiy .jpg
Підприємець, експерт, спеціаліст у протипожежному та аварійно-рятувальному устаткуванні, власник та керівник компанії «Променергообладнання».

Біографія

Ранні роки

Андрій Заліський| народився в Україні, в 1980 році 28 липня. Його мала батьківщина — Березне, Рівненська область. Саме там він відвідував середню школу, а пізніше отримав диплом із медаллю.

Продовжити навчання Андрій Заліський вирушив до Львова. Там він вступив у Львівську комерційну академію (сьогодні заклад має іншу офіційну назву — Львівський торгово-економічний університет) на факультет Міжнародних економічних відносин. Вищу освіту Заліський здобував з 1997 до 2002 року.

Професійна діяльність

Працювати Заліський почав ще тоді, коли навчався в виші, адже це були 90-ті роки й виживати на одну стипендію було неможливо. Після отримання диплому вирішив переїхати в Рівне, де працював у приватному бізнесі на посаді менеджера.

Проте вже у 2003 році Андрій Вікторович Заліський переїжджає в столицю. Тоді ж він починає співпрацю з компанією «Тітал». На той момент це вже була компанія з історією — «Тітал» ще з 1990-х років спеціалізувався на пожежній техніці та оздобленні спеціальних машин.

Протягом п’яти років роботи в цій компанії Андрій Заліський ретельно вивчив ринок протипожежної та аварійно-рятувальної техніки, налагодив контакти зі світовими виробниками та вивчив специфіку українських запитів, які тоді значно змінювались, адже в великих містах істотно зростала висота забудови.

Спираючись на здобуту експертизу, в 2008 році Заліський започаткував власний бізнес. Перші контракти були одразу укладені з відомими в галузі гравцями, серед яких був WEBER-Hydraulik GmbH. Рішення цього німецького виробника користуються попитом у всьому світі і є взірцем інновацій та надійності для аварійно-рятувального обладнання.

Спочатку в Україну постачалась гідравлічна техніка для застосування під час ДТП, адже тоді в цьому була найбільша проблема. Потім перелік поставок розширювався до більш складних рішень, що включають обладнання для роботи під час розбору завалів будинків, усунення наслідків руйнувань.

Важливим також був досвід співпраці Заліського з українськими виробниками. Коли в 2010-х роках країна почала системно оновлювати парк протипожежної техніки, то провідні гравці галузі — вже згаданий «Тітал», а також «Пожмашина» і «Валідус спецавто» — співпрацювали з бізнесом Заліського, а він організував поставки сучасних рішень від WEBER-Hydraulik GmbH та інших виробників, серед яких Protek, Fireco S.r.l. та інші.

«Променергообладнання»

З 2012 року Андрій Заліський керує компанією «Променергообладнання», яка також спеціалізується на поставках протипожежного та аварійно-рятувального обладнання в Україну. Заліський від початку роботи вирішив, що постачати в країну буде виключно найкращу техніку від самих перевірених, провідних виробників. Показово, що «Променергообладнання» чимало разів ставало одним із кращих дилерів WEBER-Hydraulik GmbH серед компаній на всіх ринках світу.

Українська техніка отримала якісні німецькі компоненти: пожежні рукава, стволи, додаткове обладнання для виконання аварійно-рятувальних завдань. Масштаби роботи були також значними. Наприклад, лише один вітчизняний виробник «Валідус спецавто» отримав більше 700 комплектів обладнання для машин свого виробництва. Саме ними були укомплектовані автомобілі, які отримала ДСНС.

Крім поставок техніки, Заліський Андрій Вікторович ініціював програму навчання, адже німецьке обладнання потребувало нових навичок від українських фахівців. Тренінги проводять на заводах-виробниках, а за основу взяли програму курсів WEBER Rescue, які постачальник протягом багатьох років проводить для рятувальників Німеччини. Так, за ініціативою «Променергообладнання» з 2019 року було організовано та успішно проведено сім хвиль навчань для працівників ДСНС України.

Підтримка країни під час «великої війни»

Повномасштабне вторгнення рф в Україну не зупинило діяльність «Променергообладнання». Навпаки, компанія ще інтенсивніше почала співпрацювати з міжнародними лідерами галузі, адже в критичних умовах Україна потребує набагато більше аварійно-рятувальної та протипожежної техніки.

Від самого початку вторгнення «Променергообладнання» долучилась до волонтерської діяльності: одразу передали всі наявні на складах запаси протипожежних стволів, рукавів та іншого. Заліський особисто допомагав знаходити й закуповувати аварійно-рятувальну техніку, домовлявся з постачальниками щодо збільшення обсягів поставок та прискорення темпів. Крім того, він допомагав з закупівлями тепловізорів і навіть спеціальних роботів для гасіння пожеж.

Робот від німецького виробника Magirus одразу довів свою ефективність, коли виникла необхідність гасити пожежі від ударів БПЛА на промислових об’єктах, де крім вогню й високих температур додався ризик токсичних речовин. Куди ефективніше, а головне — безпечніше, було використовувати замість людей — роботів.

У Magirus також закуповували пожежні драбини. Проте цю техніку за рівнем впроваджених рішень також можна вважати роботизованою. Електронне обладнання дозволяє буквально миттєво розкрити стрілу автодрабини й висунути опори автівки. До речі, опори спроєктовані таким чином, щоб займати якомога менше місця, що вже оцінили українські рятувальники в умовах щільної міської забудови та хаотичних паркувальних майданчиків в дворах.

Ще одна перевага — наявність пультів керування не тільки на машині, але й в самій люльці автодрабини Magirus. Як результат, скерувати стрілу драбини можна з точністю до кількох сантиметрів, що значно пришвидшує проведення рятувальних операцій. З іншого боку, пульт внизу дозволяє дистанційно керувати гасінням вогню на висоті та зайвий раз не ризикувати життям рятувальників.

Техніка Magirus відповідає вимогам ЄС, які з 2018 року також ратифікувала й Україна. Варто зазначити, що Андрій Заліський домовився з партнерами з Magirus про значне збільшення обсягів виробництва, щоб українські пожежні команди могли отримати необхідне обладнання якомога швидше. Для німецького виробника це був безпрецедентний крок, проте й результат унікальний — лише нещодавно поставлена техніка вже врятувала чимало людей.

Спеціальна пожежна автотехніка (автодрабини Magirus) вже поставлена підрозділам ДСНС у більше ніж 10 областей країни протягом 2023 року. Машини також отримали сучасне гідравлічне устаткування, пінозмішувачі, пожежні стволи та рукава.

Для більш ефективного використання техніки було проведене спеціальне навчання на базі німецького виробника. Українські рятувальники протягом кількох тижнів перебували в місті Ульм (Німеччина), де отримали всі необхідні знання та навички для користування технікою.

Попри очевидну ефективність обладнання на практиці, закупівлі спровокували також інформаційні атаки на компанію. В лютому 2024 року українські інформаційні ресурси почали поширювати фейкове розслідування від маловідомої організації. У цих матеріалах звинувачували Заліського в закупівлях за високі ціни та без конкуренції. Утім, компанія оперативно відреагувала на звинувачення та довела їх маніпулятивність.

Діяльність ТОВ «Променергообладнання»

Андрій Заліський наголошує, що поставки техніки ТОВ «Променергообладнання» здійснює відповідно до запропонованої тендерної документації та вимог українського законодавства. В компанії нагадали, що згідно з Постановою Кабінету Міністрів України №1178 "Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України "Про публічні закупівлі", на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» (від 12.10.2022 року) офіційно врегульовано порядок здійснення закупівель, якщо на тендер подається лише один учасник.

Також компанія спростувала звинувачення в тому, що специфікація тендерів була прописана виключно під один варіант поставки. Представники підприємства навели чимало альтернатив такої техніки, яка відповідає запиту шасі 4х2, від таких виробників, як Volvo, Iveco, МAN, Scania, Mercedes-Benz, DAF, Renault. Тому формування пропозиції базувалось виключно на пошуку найкращого рішення за відповідні гроші.

Більше того, фахівці «Променергообладнання» наводять зразки конкретних протипожежних рішень, які могли би бути альтернативою на закупівлях та цілком відповідають вимогам. Це серія пожежних автодрабин EPC 42 PRX на шасі Renault, MAN та Mercedes Benz, а також серія L40A-XS, L42A-XS та 44 на шасі MAN, Mercedes Benz, Volvo та Scania.

Ще одне звинувачення в завищених цінах виявилось не просто хибним, а спростованим у матеріалах, на які посилались «розслідувачі». Так, у неправдивому матеріалі акцентується увага на вартості 30 метрової автодрабини M32L-AS — 566 365,00 євро. При цьому автори чомусь стверджують, що Україна закуповує таку техніку вдвічі дорожче ніж інші країни у ЄС.

Водночас у тендерних документах вказано, що в Німеччині той самий товар постачається за 1 402 883,00 євро з ПДВ. На момент реалізації поставок ця сума дорівнювала 56 095 118,48 грн. Тільки от компанія Андрія Заліського ТОВ "Променергообладнання" поставило автодрабини M32L-AS за ціною 44 190 000,00 грн з ПДВ, тобто навіть дешевше, ніж така продукція реалізується в ЄС. Компанія також детально пояснила чому з тендерів вибули інші учасники, які пропонували рішення, що не відповідали замовленню держави та включали технології, які держава не планувала закуповувати. Таким чином, ТОВ «Променергообладнання» повністю спростували звинувачення та підтвердили власну експертизу на ринку.

Наразі компанія продовжує співпрацю з міжнародними виробниками протипожежної та аварійно-рятувальної техніки, серед партнерів «Променергообладнання» компанії з Великої Британії (Delta Fire Ltd.), Італії (CRISTANINI S.p.A., Fireco S.r.l. і SICOR), Польщі (MACTRONIC Group), Німеччини (Gollmer&Hummel GmbH, Magirus GmbH, MUNK GmbH, Wilhelm Barth GmbH&CoKG і WEBER-Hydraulik GmbH (Weber Rescue)), США (PARATECH EUROPE) і Тайваню (Protek).

Посилання