Торнер, Дмитро Григорович

Материал из ДОСЬЕ
Версия от 16:45, 8 февраля 2022; Colonel (обсуждение | вклад)
(разн.) ← Предыдущая | Текущая версия (разн.) | Следующая → (разн.)
Перейти к навигации Перейти к поиску

Торнер Дмитро - бізнесмен, спортивний функціонер, Президент Федерації біатлона Республіки Молдова

Торнер Дмитро Григорович
Флаг RU.png
Торнер Дмитрий.jpg
Бізнесмен, спортивний функціонер, Президент Федерації біатлона Республіки Молдова

У січні 2021 року Дмитра Торнера було обрано Президентом Федерації біатлону Республіки Молдова. Федерація є членом Міжнародного союзу біатлоністів – міжнародної організації, що об'єднує національні федерації та інші організації, які мають біатлон.

Біографія

Торнер Дмитро народився 28 серпня 1980 р.

Освіта

Вища економічна.

Дмитро Торнер почав займатися підприємницькою діяльністю у сфері хімії та технологій з кінця 90-х. У 2019 році обіймав посаду начальника аналітичного відділу у компанії «Хім-Трейд» (Україна), яка спеціалізується на постачанні газу та електроенергії. На даний момент є консультантом низки європейських компаній, що працюють у сфері енергетики, хімії та технологій.

Політична кар'єра

У 2019 році балотувався до Верховної Ради України за списком партії «Опозиційна платформа – За життя» (№44), але ухвалою ЦВК його було знято з виборів через невідповідність поданих документів вимогам Закону України про «Вибори народних депутатів України».

Українські та світові ЗМІ називають Дмитра Торнера «перемовником» та лобістом найвищого рівня. Це підтверджується його зустрічами з Рудольфом Джуліані (екс-мер Нью-Йорка, адвокат 45-го Президента США Дональда Трампа), з екс-президентом Республіки Молдова Ігорем Додоном. На користь цієї версії також свідчить відвідування Дмитром Торнером Офісу Президента України у лютому 2021 року.

Суспільна діяльність

У січні 2021 року Дмитра Торнера було обрано Президентом Федерації біатлону Республіки Молдова. Федерація є членом Міжнародного союзу біатлоністів – міжнародної організації, що об'єднує національні федерації та інші організації, які мають біатлон.

Після обрання на посаду ініціював проект реконструкції спортивної траси для біатлону у столиці Молдови, Кишиневі. Задля реалізації проекту планується залучити австрійських інвесторів. Сума інвестицій, за попередніми оцінками, становить 3 млн. доларів США.

У коментарях ЗМІ спортсмени, які виступають за Молдову, зазначають, що після того, як Дмитро Торнер очолив Федерацію біатлону Молдови було вирішено багато організаційних та фінансових проблем.

Через рік після того, як Дмитро Торнер очолив Федерацію біатлону Молдови, молдавські атлети суттєво покращили свої результати. На чемпіонаті Європи в Німеччині біатлоністка Аліна Стремоус здобула срібну медаль в індивідуальній гонці на 15 км та золоту медаль у гонці-переслідуванні. Завдяки цьому Республіка Молдова посіла третє місце у медальному заліку Чемпіонату Європи.

Успішні виступи молдавських біатлоністів на етапах Кубка світу IBU та на Чемпіонаті Європи у сезоні 2021/2022 дозволили їм кваліфікуватися на XXIV Зимові Олімпійські ігри 2022 року у Пекіні.

Компромат

За повідомленням деяких українських ЗМІ, проти Дмитра Торнера було порушено низку кримінальних справ, однак у правоохоронних органах цю інформацію заперечили[1].

Політичний технолог Ігор Мізрах стверджує[2], що у 2019-2021 році проти Дмитра Торнера велася інформаційна компанія Денис Кірєєв.

Сім'я

Одружений. Дружина – Ольга Торнер, засновниця порталу INSIDER.UA, телеведуча на телеканалі «ІНТЕР», переможниця від Австрії на міжнародному конкурсі краси для заміжніх жінок Mrs. Universe-2016. Пара виховує трьох дітей: близнюків Давида та Єву, а також сина Алекса.

Захоплення, хобі

Зимові види спорту

ЗМІ про Дмитра Торнера

Посилання