Войцеховський, Андрій Євгенович
Войцеховський Андрій Євгенович |
---|
Підприємець, екс-директор ОП Санаторій «Червона калина» імені Миколи Сивого |
Біографія
Народився 23 липня 1981 року.
Родина
Дружина – Войцеховська Юлія Володимирівна.
Є власником ТОВ «ЛРТ Агро»[1], яке було зареєстровано у 2021 році у м. Бориспіль Київської області. Головний напрямок діяльності підприємства –вирощування зернових та бобових культур, а також насіння олійних культур. Керує «ЛРТ Агро» її чоловік – Андрій Войцеховський.
Бізнес
Згідно Опендатабот, станом на сьогодні Войцеховський є власником лише однієї юридичної особи – Обслуговуючого кооперативу «Житлово-будівельний кооператив «Сон біля моря», який був зареєстрований у 2011 році у Ялті, в АР Крим.[2]
Його співзасновниками є також Бєльов Костянтин Вікторович, адреса якого також вказана у Ялті, та власник будівельної компанії Ордуханов Олексій Гаррійович.
Не дивлячись на те, що з 2014 року АР Крим захоплений росією, станом на 10 лютого 2024 року контрагент ОК «ЖБК «Сон біля моря» мав статус – «не перебуває в процесі припинення».
Крім того, Войцеховський у різні часи був засновником та керівником ще ряду компаній, які працювали у Криму. Зокрема, до 2021 року він значився засновником та керівником товариства з обмеженою відповід¬альністю «Дворцово-парковий ансамбль», яке було зареєстровано у Києві у 2008 році. Його кінцевим бенефіціарним власником до 2018 року був один із засновників відомої девелоперської компанії UDP, олігарх Василь Хмельницький.
Не дивлячись на столичну реєстрацію, ця компанія фігурувала у судовій справі № 901/3976/13 за позовом заступника прокурора АР Крим в інтересах держави про визнання недійсними та скасування рішень і договору оренди земельної ділянки у Ялті, площею 12,9 га.
Відповідачем у ще одному, подібному судовому спорі (№ № 5002-34/4589-2011) було і ТОВ «Формат», зареєстроване на кіпрську компанію з обмеженою відповіда¬льністю «Тані Лімітед», яким у свій час знову таки керував Войцеховський.
Заступник військового прокурора ВМС України звернувся тоді ще до господарського суду АР Крим в інтересах держави в особі Міністерства оборони України з позовом до відповідача – ТОВ «Формат» про визнання за міністерством права власності на кліматопавільйон у Ялті.
Приблизно у ті ж роки у судових розбірках фігурувало ще одне ТОВ під керівництвом Войцеховського – «Чорноморський пляж». Зокрема, 17 жовтня 2011 року Верховний Суд України прийняв Постанову, у якій визнав, що ТОВ «Чорноморський пляж» наряду з іншими компаніями неправомірно володіли спорудами та будівлями пляжного комплексу санаторію у Ялті загальною вартістю 2,3 млн грн, які вибули з державної власності на підставі нікчемного договору купівлі-продажу.
Згодом, після програшу у ВС, підприємство, яким керував Войцеховський, було визнано банкрутом.
Після невдач в рекреаційному бізнесі Войцеховський переключився на сільське господарство. У 2021 році він став керівником ТОВ «ЛРТ Агро», яке заснувала його дружина.
Але аграрним бізнесом він цікавився недовго, так як уже 6 грудня 2022 року, за довіреністю Леоніда Рибачка, представляв інтереси власника Орендного підприємства Санаторію «Червона калина» імені Миколи Сивого.
Його призначення на посаду у «Червоній калині» пролобіювали депутат Рівненської обласної ради від СН Володимир Рашовський, екс-губернатор області Віталій Коваль, з якими управлінця пов’язували сумнівні бізнесові оборудки. А залучив бізнесмена у ряди «бурштинової мафії» – небіж покійного Миколи Сивого Руслан Сивий.
Враховуючи юридичну освіту, а також досвід банкрутства та подальшого рейдерства підприємств та рекреаційних земель у Криму, найімовірніше, Войцеховському була поставлена задача – сприяти рейдерському захопленню орендного підприємства, атаки на яке почалися ще за часів, коли закладом управляв його засновник, відомий лікар Микола Сивий, а потім його небіж Ярослав Сивий, який був вбитий у 2021 році у Київській області.
Під час судових розбірок з’ясувався цікавий момент – в Ухвалі слідчого судді Рівненського міського суду Рівненської області від 17 квітня 2023 року у справі продажу частки «Червоної калини» вказано, що громадянин України Войцеховський А.Є., 23.07.1981 р.н у 2015 році отримав громадянство російської федерації, а у 2018 – паспорт громадянина російської федерації на прізвище Кравец! № 3917 305273 виданий у Ялті 07.06.2018.[3]
31 грудня 2022 року Войцеховського перевели на посаду директора ОП, з якої його звільнили на початку квітня 2023 року. Войцеховський, знаючи заздалегідь про рішення нового власника Червоної калини "Аріджи Ю" звільнити його через неспроможність професійної діяльності, провернув наостанок махінацію з привласнення понад 150 тис. грн. А саме 14 квітня 2023 року, користуючись електронним цифровим підписом, екс-директор неправомірно перерахував згідно платіжного доручення, оформленого раніше, на свій рахунок 154 849 грн із вказанням в призначенні платежу: «за консультування з питань комерційної діяльності». [4][3]
У зв’язку з цим Орендне підприємства Санаторій «Червона калина» імені Миколи Сивого подало до поліції заяву про вчинення злочину та звернулося до суду. 30 січня 2024 року Господарський суд Київської області позовні вимоги ОП до Войцеховського про визнання акту прийому передачі виконаних робіт недійсним та стягнення безпідставно набутих коштів задовольнив повністю (справа № 911/2871/23).
Натомість вже в лютому 2024 року на прес-конференції, присвяченій судовим розбіркам навколо санаторію, Войцеховський, сам пов'язаний зі спробами рейдерського захоплення санаторію «Червона калина», звинуватив нових інвесторів у неправомірному захопленні та навмисному знищенні санаторію і опосередковано натякнув, що збирається повернутися на керівну посаду в ОП та вже збирає нову команду. Тим самим бізнесмен підтвердив припущення, що має безпосереднє відношення до спроб рейдерського захоплення санаторію, про яке колектив закладу відверто заявив у зверненні до Президента України та попросив втрутитися у ситуацію.