Рашовський, Володимир Володимирович

Материал из ДОСЬЕ
Перейти к навигации Перейти к поиску


Рашовський Володимир Володимирович
Володимир Рашовський.jpg
Депутат Рівненської обласної ради. Член депутатської фракції «Слуга народу». Член постійної комісії Рівненської обласної ради з питань будівництва, розвитку інфраструктури та місцевого самоврядування. Директор ТОВ «Фірма «Рекорд».

Біографія

  • Дата народження – 20.10.1974
  • Вік – 48 років
  • Місце народження – село Селець Дубровицького району Рівненської області, Україна
  • Національність – українець

Сім’я

Дружина – Зоряна Володимирівна Рашовська. На разі є засновником та керівником оздоровчого комплексу «Акварелакс», а також засновником та бенефіціаром компанії «Філлінг».

Подружжя має двох синів: Романа та Максима.

Батько кандидата Рашовський Володимир Іванович був депутатом Рівненської обласної ради V скликання (2006-2010 рр.) від Блоку Юлії Тимошенко, ВО «Батьківщина», а також керівником ТзОВ «Рекорд».

Бізнес

Згідно з офіційною біографією, з 1995-го року і до сьогодні Володимир Рашовський є співзасновником разом з сином Романом та керівником ТОВ «Фірма» «Рекорд».

Види діяльності фірми – мисливство, відловлювання тварин і надання пов'язаних із ними послуг; добування торфу, виробництво продуктів нафтоперероблення; оптова торгівля твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами, а також квітами, рослинами, насінням, добривами, домашніми тваринами та кормами для них у спеціалізованих магазинах; виробництво добрив і азотних сполук; вантажний автомобільний транспорт; складське господарство; інша допоміжна діяльність у сфері транспорту, надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна та вантажних автомобілів, пакування.

У власності Романа Рашовського на даний момент 70% внеску у статутний капітал, у Володимира – 30%.

До речі, раніше, Володимир володів цією фірмою разом зі своїм батьком – Володимиром Івановичем. Проте, схоже, що після старту політичної кар’єри бізнес родини суттєво переформатували. І тепер основний бізнес сім’ї – на синові Романі. Але про це далі.

За інформацією «Опендатабот»[1], у 2022 році «Фірма» «Рекорд» отримало біля 2 млн грн чистого прибутку. Це на понад 1 млн більше, ніж у 2021 році (863,5 грн) і на 1,7 млн більше, ніж у 2017 році (300 тис. грн), коли Володимир Рашовський ще не розпочав політичну кар’єру.

Якщо вірити тому ж «Опендатаботу», у судовому реєстрі зареєстровано 118 рішень, де фігурує форма «Рекорд».

Наприклад, серед кримінальних проваджень, в яких фігурує ТОВ «Фірма «Рекорд»[2] є ухвала суду щодо проведення слідчої дії – огляду лісової ділянки на території Дубровицького району Рівненської області, яка входить до складу мисливських угідь ТОВ «Фірма «Рекорд».

Слідчі з'ясували, що службові особи ДП «Висоцький лісгосп» порушили ст. 20 Лісового кодексу України. У кварталі 57 Людинського лісництва вони надали користувачу мисливських угідь – ТОВ «Фірма «Рекорд» погодження на розміщення капітальних споруд у лісовому масиві на земельній ділянці площею 3,3 га, яка знаходиться у постійному користуванні лісгоспу.

Також щодо діяльності фірми «Рекорд» було відкрито багато справ стосовно неповернення коштів та невиконання зобов’язань перед іншими юрособами.

Крім того, за інформацією сервісу Сlarity Рroject, станом на 28 січня 2021 року компанія мала 1 082 273 грн податкового боргу в державний бюджет.

Володимир Рашовський разом із сином Романом також є співзасновником фірми ТОВ «Агрофірма Рекорд». Їм належить 30% і 70% відповідно.

У компанії схожі види діяльності з «Фірмою «Рекорд», але є й цікавий вид діяльності – виробництво неметалевих мінеральних виробів. За інформацією «Опендатабот», у 2022 році підприємство отримало 107 тис. грн чистого прибутку.

Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, «Агрофірма Рекорд» згадується у 20 судових рішеннях.

Також, якщо вірити аналітичній системі [[1]], Володимир Рашовський є співзасновником та директором ТОВ «Мисливське господарство Горинь». Види діяльності фірми – полювання та відлов тварин, послуги у цій сфері, розведення свиней та поросят та інших тварин. У відкритому доступі відсутня інформація про доходи фірми.

Крім того, бізнесмен-політик є засновником та керівником ТОВ «Укрдельтаторг», яке зареєстроване в Києві. Основний вид діяльності компанії – оренда та управління власною чи орендованою нерухомістю.

А ось син Володимира Рашовського, крім «Фірми «Рекорд» та «Агрофірми Рекорд», володіє, згідно «Опендатабот», ще 7 підприємствами: ТДВ «Світ-Лайк» (організація відпочинку та розваг), ТОВ «ОК Акварелакс» (функціювання атракціонів і тематичних парків), ПП «Друзі» (діяльність готелів), ТОВ «Промінь-Надії» (діяльність туристичних агентств), ТОВ «Західпостач» (виробництво добрив і азотних сполук), ТОВ «ГТХ ІНК» (оптова торгівля зерном, необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин), ТОВ «Плантагроу» (неспеціалізована оптова торгівля).

Кар’єра політика

У 2006-2010 роках Володимир Володимирович Рашовський був депутатом Дубровицької районної ради V скликання від «Батьківщини». Водночас, портал «Четверта влада» згадував[3], що у 2007-2012 роках він також був помічником, на громадських засадах, народного депутата від БЮТ Сергія Кошина.

У 2019 році бізнесмен-політик вчасно перевзувся і балотувався вже від партії «Слуга народу» до Верховної Ради по 155-му виборчому округу (місто Вараш, Володимирецький, Дубровицький, Зарічненський, Рокитнівський райони). Проте, Рашовський став єдиним кандидатом від «СН» до Верховної Ради в області, який не зміг потрапити в парламент.

Тож у 2020 році він балотувався до Рівненської обласної ради від партії «Слуга народу». Був восьмим у списку. Наразі є членом постійної комісії облради з питань будівництва, розвитку інфраструктури та місцевого самоврядування.

У своєму звіті за 2022 рік він написав, що мав аж шість зустрічей з виборцями, понад 10 зустрічей зі старостами сіл та головами ОТГ та більше 30 зустрічей з громадськими, волонтерськими та благодійними організаціями. Ну і звичайно розписав свою активну волонтерську діяльність.

Компромат

Жителі Рівненської області давно і тісно пов’язують Рашовського з «бурштиновою мафією». Мовляв, саме через свої компанії бізнесмен-політик займається контрабандою незаконно добутого каменю.

Сам же Рашовський і не думає приховувати свої статки. Наприклад, у 2020 році сервісний центр МВС публікував фото його люксового зеленого Lamborghini Aventador SVJ – єдиного в області. Вартість такого спорткару[4] на той час становила майже 15 млн грн.

Також ЗМІ пов’язували Рашовського з керівником Рівненського регіонального офісу «U-LEAD з Європою» Русланом Сивим. Навіть були припущення, що кримінальний авторитет причетний до вбивства екс-голови правління санаторію «Червона калина» Ярослава Сивого, рідного брата Руслана. Зокрема, писали, що Рашовський кришував санаторій, завів його у борги та через Руслана Сивого тиснув на Ярослава і змушував його організувати скупку долей у співвласників з метою заволодіння закладом.

При усіх цих чутках тіньовий бізнесмен досить впевнено почувається у депутатському кріслі. За інсайдерською інформацією, його «безпекою» опікується сам голова Рівненської ОВА Віталій Коваль, якого Рашовський і компанія і «привели» на цю посаду. Місцеві кажуть, що губернатор заборгував кримінальному авторитету гроші. Тож тепер, обіймаючи головне крісло в області, він добросовісно відробляє борги минулого.

Джерела